آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27884
تاریخ انتشار: پ, 1398/04/20 - 15:25
اجتماع بزرگ و مردمی حافظان حریم خانواده به مناسبت هفته حجاب و عفاف در شهرستان مرزی اصلاندوز مغان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،پیش از ظهر امروز پنجشنبه بمناسبت هفته حجاب و عفاف اجتماع حافظان حریم خانواده با حضور امام جمعه اصلاندوز،فرمانده ناحیه عشایری،جمعی از مسئولان و خواهران بسیجی به همت حوزه بسیج خواهران در سالن ورزشی این حوزه برگزار شد.

حجت الاسلام اکبری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه عشایری ضمن خیرمقدم گویی به مدعوین همایش، هدف از این اجتماع را ترویج فرهنگ حجاب و صیانت از حریم خانواده عنوان کرد و گفت:مقوله حجاب و عفاف از راههای مختلف بخصوص در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی دستخوش هجمه ها و تهدیدهای هنجاری قرار گرفته است.لذا باید از این فضا برای ترویج و فرهنگ‌ سازی حجاب و عفاف بهره برد.

حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده امام جمعه اصلاندوز در سخنانی ضمن گرامیداشت هفته حجاب و عفاف گفت:دشمن برای ضربه زدن به عفاف و حیا و نهاد خانواده هزینه می‌کند، اما حجاب و عفاف گرایش بانوان ایرانی در طول تاریخ است و آنان در اجرای این نیت شوم نیز ناکام می‌شوند.

وی با اشاره به جنگ نرم دشمنان برای از بین بردن هویت ایرانی و حجاب و عفاف افزود:فضای مجازی بهترین فرصت برای فرهنگ‌ سازی حجاب و عفاف محسوب می‌شود که انتظار می‌رود این مهم نیز مورد توجه مسئولان مرتبط مدنظر باشد.

امام جمعه اصلاندوز حجاب را نشانه شخصیت، پاک‌دامنی و بزرگی بانوان دانست و افزود:بانوان تا زمانی که در محفظه حجاب هستند می‌توانند سالم و در امنیت بمانند و وقتی کسی حجاب را رعایت نکند در معرض خطر قرار می‌گیرد.

قرائت قطعنامه پایانی اجتماع بزرگ و مردمی حافظان حریم خانواده از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم بود.

گفتنی است،در پی اعتراض به سیاست کشف حجاب توسط رضاخان جمعی از مردم کشورمان در ۲۱ تیر سال ۱۳۱۴ در مسجد گوهرشاد مشهد تجمع کردند که ماموران رضاخانی بسیاری از آنان به خاک و خون کشیده و به شهادت رساندند این روز برای گرامی داشت این واقعه به نام حجاب و عفاف در تقویم نامگذاری شده است.

شهرستان اصلاندوز در 200 کیلومتری شمال غربی استان اردبیل واقع شده و در هم مرز شهر هورادیز جمهوری آذربایجان است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر