آخرین اخبارکد مطلب: 26481
تاریخ انتشار: چ, 1396/09/08 - 16:30
همزمان با سراسر کشور، نوزدهمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس به مناسبت هشتم آذر روز مقابله در برابر حوادث و بلایای طبیعی در هنرستان علم و صنعت اصلاندوز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،همزمان با برگزاری نوزدهمین مانور زلزله و ایمنی دانش آموزان هنرستان علم و صنعت امروز با شرکت در این مانور با نحوه پناه‌گیری هنگام وقوع زلزله آشنا شدند.

این مانور با به صدا درآمدن آژیر خطر و طی مراحل پناه گیری، خروج اضطراری و امداد و نجات با شعار مدرسه ایمن و جامعه تاب آور صبح امروز چهارشنبه با حضور بخشدار اصلاندوز،فرمانده سپاه ناحیه عشایری،رییس آموزش و پرورش اصلاندوز،جمعی از مسئولان و جمعیت هلال احمر شهرستان پارس آباد و فوریتهای پزشکی 115 در این هنرستان برگزار شد.

سید عباس مینایی بخشدار اصلاندوز در آغاز اجرای این مانور با تاکید بر نقش مهم افزایش آمادگی در کاهش خسارات در هنگام وقوع بلایای طبیعی گفت: هدف از برگزاری  مانور زلزله و ایمنی در مدارس، حفظ آمادگی برای مقابله با بلایای طبیعی، هماهنگی دستگاه‌های عملیاتی و امدادی و بررسی میزان اثربخشی و کارآیی تیم‌های امدادی و افزایش مهارت‌ها و افزایش آگاهی دانش آموزان، اولیا و عموم مردم است.

در آغاز این مراسم قدرت مهرآوران رییس اداره آموزش وپرورش اصلاندوز ضمن عرض خیر مقدم هدف از برگزاری مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس را کاهش خسارات جانی و مالی ناشی از زلزله بوسیله ارتقاء فرهنگ ایمنی و مقاوم‌سازی، ایجاد و ارتقای مهارتهای فردی و جمعی دانش آموزی، واکنش صحیح و سریع در برابر زلزله و استفاده کاربردی و عملی از آموخته های نظری دانش آموزان عنوان کرد.

وی از تمامی دست اندرکاران برگزاری این مانور بخصوص از جمعیت هلال احمر شهرستان پارس آباد،فوریتهای پزشکی 115 و خدمات آتش نشانی شهرداری اصلاندوز قدردانی کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر