آخرین اخبارکد مطلب: 26353
تاریخ انتشار: چ, 1396/08/17 - 13:45
همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی تعزیه خوانی خطبه حضرت زینب (س) در هنرستان ولایت اصلاندوز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،،مراسم خطبه خوانی حضرت زینب(س) پیش از ظهر امروز چهارشنبه به منظور بازخوانی متن خطبه حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها) در شام و تبیین نقش ایشان در پایداری قیام کربلا به عنوان الگوی رفتاری زنان در جامعه، از سوی حوزه مقاومت بسیج خواهران ام گلثوم(س) ناحیه عشایری برگزار شد.

این خطبه در قالب اجرای نمایش و با هنرمندی دانش آموزان در حیاط هنرستان ولایت محله قره قباق اصلاندوز اجرا شد که طی آن خطبه خوانی حضرت زینب(س) در مجلس یزید به نمایش در آمد.

همچنین پیش از این نمایش حجت الاسلام احمدزاده از روحانیون منطقه با تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی در سخنانی ضمن اشاره به نهضت عاشورا و زندگانی حضرت زینب(س) اظهار کرد:تحقیر و کوچک شمردن ظالمان و ستمگران، دفاع جانانه و تلاش وافر برای استمرار امامت و حفظ جان امام سجاد (ع) در مواقع مختلف خطر، تبلیغ و نشر قیام عاشورا و تحکیم مبانی و ارزش های آن، از صفات ممتاز و برجستۀ شیر زن کربلا حضرت زینب(س) است.

وی تمام زنان و دختران ایران اسلامی را به الگوگیری از سیره و روش زندگانی حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) تاکید کرد.

مداحی رحیم زارعی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و اهدای هدایا به دست اندرکاران نمایش خطبه خوانی حضرت زینب(س) از دیگر برنامه های اجرا شده در این مراسم معنوی بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر