آخرین اخبارکد مطلب: 25857
تاریخ انتشار: ي, 1396/05/15 - 22:46
شهرستان مرزی پارس آباد مغان با دارا بودن بیش از 2 هزار هکتار درختان میوه در حالي سالانه افزون بر 10 هزار تن محصول توسط باغداران بخش خصوصی تولید می کند كه با وجود این ظرفیت این شهرستان مرزی از نبود صنایع تبدیلی رنج می برد.

به گزارش ارس تبار،شهرستان مرزی پارس آباد مغان با دارا بودن بیش از 2 هزار هکتار درختان میوه سالانه افزون بر 10 هزار تن محصول توسط باغداران بخش خصوصی تولید می کند اما با وجود این همه ظرفیت همچنان این شهرستان مرزی از کمی یا نبود صنایع تبدیلی رنج می برد.

به گفته یکی از باغداران منطقه امسال با وجود محصول خوبی که در باغ داشتیم متاسفانه نبود بازار مناسب، صادرات به موقع، نبود صنایع تبدیلی و نرسیدن به موقع جعبه های تولیدی خساراتی را متحمل شدیم که امیدواریم مسئولین زیربط با برنامه ریزهای مناسب در سالهای آتی به داد باغداران بخش خصوصی برسند.

میوه های شلیل و هلو به خاطر زودرس بودن بایستی به موقع برداشت و صادرات شود در غیر این صورت باید با راه اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات زودرس بتوان از خسارت میوه های تولیدی و با تبدیل این محصولات از هدر رفت آن جلوگیری کرد.

 به گفته یکی از کارشناسان جهاد کشاورزی پارس آباد باغداران منطقه با مراجعه به جهاد کشاورزی و استفاده از توسعه های کارشناسان و کاشت درختان با صرفه مثل گوجه سبز، بادام و دیگر محصولات به جای میوه های زودرس میتوانند در تولید منطقه و جلوگیری از خسارات باغ های خود نقش مهمی را در چرخه تولیدات انواع میوه سالم داشته باشند.

اين در حالي است كه باغداران منطقه اين روزها از نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی، صادرات به موقع، بازاریابی مناسب و تولید جعبه های مخصوص میوه جات و نرسیدن آن به دست باغداران در اسرع وقت اعتراض خود را اعلام کرده و خواستار حل این مشکلات توسط مسئولین جهاد کشاورزی شدند.

محسن آزادي

انتهای پیام/