آخرین اخبارکد مطلب: 10359
تاریخ انتشار: چ, 1394/06/25 - 20:15
ارس تبار:عشایر به نوبه خود با تولیدات مختلف بازوی توانمند اقتصاد مقاومتی در کشور محسوب می شوند.

به گزارش ارس تبار،عشایر ما امروز با تمام توان در عرصه اقتصادی و تولیدی حضور پیدا کرده و حاضر هستند با احیای بخش عظیمی از قدرت و توانمندی اقتصادی خود صحنه تحولی عظیم را رقم بزنند .نقش عشایر در قبل و بعد از انقلاب بسیار موثر بوده و این قشر همواره توانسته اند سهم خود را در مدیریت کشور و هم در جبهه های دفاعی، سیاسی و اقتصادی به خوبی ایفا کند.

 عشایر در امور کشور از جمله امور سیاسی سهم بزرگی دارند که این مسئله در ملاقات با امام راحل هم نمایان بود و امام هم به این نکته تاکید کرد که عشایر ذخایر انقلاب هستند و ما باید امروز از این ذخایر در فضای سیاسی و اقتصادی که مقام معظم رهبری می خواهد استفاده کنیم  و آنها نیز در بحث اقتصاد مقاومتی هم باید سهم خود را به خوبی ایفا کنند.

 امروز عشایر نقش بسزایی در اقتصاد مقاومتی کشور دارد و هم چنین در دهه های گذشته نقش های متفاوتی بر عهده داشته اند و حالا وظیفه دولت و دستگاههای دولتی است که به این عشایر کمک کند تا اقتصاد آنها شکوفا شوند و ثمر بدهد.

با تلاش مردان و زنان عشایر در زمینه طرح های اقتصاد مقاومتی  ،دشمنان ما دچار یأس و نا امیدی شده اند  و مسئولین باید تمام تلاش خود را برای حمایت از کسانی که در این راستا حرکت میکنند بکار بگیرند.

یکی از اهالی عشایر اصلاندوز در گفتگو با خبرنگارما گفت:ما ۳۵ سال با تمام تهدیداتی که از سوی دشمنان بوجود آمده است ایستاده ایم و همیشه پشت ولایت فقیه بوده ایم و همیشه خواهیم ماند و این تحریم ها هیچ گونه مشکلی در روند پیشرفت کشور ما به وجود نمی آورد.

و دیگری گفت:ما عشایر آمادگی داریم در طرح‌های اقتصادی مشارکت همه‌جانبه داشته باشیم چرا که ما امروز با احیای روحیه عشایری و بسیجی می‌توانیم بر مشکلات اقتصادی کشور غلبه کنیم. 

عشایر اصلاندوز مغان نیز در طول هشت سال دفاع مقدس و عرصه های مختلف کشور حضور پرشکوه و دشمن شکنانه داشته اند و امروز نیز طبق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصادمقاومتی، آمادگی خود را برای کمک به خدمتگذاران ملت و خودکفایی ایران اسلامی اعلام میکنند.

یادداشت:سجاد میرزایی

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد