آخرین اخبارکد مطلب: 5756
تاریخ انتشار: چ, 1392/04/12 - 13:05
ارس تبار: فرماندار شهرستان نير گفت: از اول تعطيلات تابستاني تاكنون يكصد هزار گردشگر به مناطق ييلاقي اين شهرستان نير سفر كرده اند.

به گزارش ارس تبار، نیریمیز به نقل از ایرنا نوشت ،ميرفخرالدين زاهد فرماندار نیر روز سه شنبه با بیان این مطلب اظهار داشت: موقعيت جغرافيايي مناسب ، شرايط آب و هوايي ، داشتن ويژگي هاي خاص و طبيعي ، آبگرم هاي معدني قينرجه ، برجلو و سقزچي و مناطق نمونه گردشگري بولاغلار از دلايل استقبال مسافران تابستاني از اين منطقه است.
 
وي گفت: اجراي بخشي از عمليات آلاچيق به زيباتر شدن فضاي طبيعي بولاغلار كمك كرده است.
 
زاهد افزود: رفاه گردشگران ، زيباسازي چشم انداز اين منطقه نمونه گردشگري و روان سازي تردد در مسير بازديد از منطقه نمونه گردشگري بولاغلار و نوالار از اهداف اولويت دار فرمانداري نير است.
 
وجود سنگ نبشته هايميخي اورارتوئي در روستاهاي دابانلو ، ويرثق، قره تپه و آثار آتشكده هاي مهمي چون نير اعظم ، ايرنجي و جوراب و نشانه هاي آيين ميترائيسم در غار هاي صخره اي اباذر و آثار متعلق به هزاره سوم قبل از ميلاد در قلعه بويني يوغون و قبور باستاني متعلق به قرون ۸ و ۹ قبل از ميلاد در قره شيران و معماري منحصر بفرد غار نظامي گلستان نشان از غناي فرهنگي و تاريخي شهرستان نير دارد به طوري كه كثرت معماري هاي خاص صخره‌اي در منطقه و اشارات منابع تاريخي اعم از سالنامه‌هاي آشور و اورارتو و متون هخامنشي به اين موضوع نشانگر قدمت تاريخي هزاران ساله اين منطقه است.
 
 
انتهای پیام/

ارسال نظر