آخرین اخبارکد مطلب: 4366
تاریخ انتشار: چ, 1392/01/14 - 21:01
ارس تبار: فرماندار پارس آباد گفت: از اول فروردین 92 تاکنون، بيش از 150 هزار نفر گردشگر در تعطیلات نوروزی از جاذبه هاي توريستي اين شهر بازدید کردند.

به گزارش سرویس گردشگری ارس تبار،ˈولي كريميˈ در گفتگو با خبرنگار آران مغان با بيان اين مطلب افزود: از ابتدای سفرهای نوروزی تاکنون بيش از 150 هزار نفر مسافر وارد اين خطه مرزي شده‌اند كه استقبال خوبی از اماکن و بناهای تاریخی در شهرستان مرزي پارس آباد داشتند.

وی، با اشاره به اینکه از اول فروردین 92 تاکنون، بيش از 150 نفر هزار مسافر از آثار تاریخی و جاذبه‌ های گردشگری منطقه پارس آباد بازدیدکردند، تصریح کرد: قلعه اولتان و تپه نادری، سد ميل ومغان در اصلاندوزمغان در کنار ساحل زیبای ارس و شهرك شهيد آيت الله غفاري از مناطق گردشگرپذیر و پرجاذبه در نوروز امسال بوده است.

فرماندار پارس آباد ادامه داد: تاكنون 50 اثر تاریخی و طبیعی این شهرستان به ثبت رسيده است که 30 مورد آن به ثبت ملی رسیده و 20 مورد آن نيز در فهرست ثبت است.

به گفته كريمي شهرستان پارس آباد در تعطیلات نوروز91 پذیرای 50 هزار مسافر نوروزی بود كه امسال بر اساس آمارها، میزان ورود گردشگران و مسافران نوروزی به اين شهرستان در نوروز 92 نسبت به سال گذشته رشد چشمگیری داشته و به 2 برابر رسيده است که نشان دهنده استقبال گردشگران و مسافران بسیاری برای بازدید از مناطق تاريخي و گردشگری شهرستان پارس آباد است.

فرماندار پارس آباد، افزایش كیفیت مكان های اقامتی و گردشگری این شهرستان برای رفاه بیشتر گردشگران و معرفی بناهای تاریخی و گردشگری پارس آباد با همكاری ستاد تسهیلات سفرهای این شهرستان را از دلایل افزایش مسافران نوروزی امسال عنوان كرد.

شهرستان مرزي پارس آبادمغان با داشتن بيش از 50 اثر تاريخي و جاذبه هاي گردشگري همچون، تپه نادرشاه و سد ميل مغان در اصلاندوزمغان، قلعه اولتان(اولتان قالاسي)، رودخانه مرزي و جنگلهاي سر به فلك كشيده ارس، درياچه شهيد آيت الله غفاري(شهرك)، باغات میوه کشت و صنعت مغان، آلاچيق ها و كومه هاي عشاير شاهسون مغان و تالاب تپراق كندي يكي از مهم ترين شهرستانهاي داراي جاذبه توريستي و گردشگري استان اردبيل مي باشد.

شهرستان مرزي پارس آبادمغان در 220 كيلومتري شمال استان اردبيل واقع شده و بيش از صدها كيلومتر مرز مشترك با جمهوري آذربايجان دارد.

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر