آخرین اخبارکد مطلب: 4362
تاریخ انتشار: چ, 1392/01/14 - 13:55
ارس تبار: دبیر ستاد دایمی تسهیلات سفر آذربایجان‌شرقی گفت: منطقه‌ی گردشگری سواحل رود ارس نقش موثر و بسزایی در توسعه‌ی طبیعت‌گردی، ژئوتوریسم و گردشگری فرهنگی دارد.

به گزارش سرویس گردشگری ارس تبار ، «تراب محمدی» در بازدید از آثار تاریخی، میراث فرهنگی و طبیعی سواحل رود ارس افزود: سواحل رود ارس، توانمندی زیادی برای جذب گردشگر دارد و از این‌روست که شاهد حضور چشمگیر گردشگران علاقه‌مند به طبیعت‌گردی در این منطقه هستیم.
وی اظهار کرد: سواحل ارس با داشتن جاذبه‌های طبیعی و اقلیم معتدل کوهستانی، در همه‌ی فصول سال می‌تواند جاذب گردشگران باشد.
محمدی با اشاره به ویژگی‌های ممتاز این منطقه گفت: رودخانه‌ی مرزی ارس، مهم‌ترین و پرآب‌ترین رودخانه‌ی شمالی آذربایجان‌شرقی در منطقه‌ی جلفا تا اصلاندوز است که یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های آن جریان داشتن رود در طول نوار مرزی مشترک ایران با جمهوری‌های آذربایجان، ارمنستان و خود مختار نخجوان محسوب می‌شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌شرقی ادامه داد: هم‌چنین وجود آثار تاریخی مانند برج دوزال، حمام کردشت، گمرک جلفا، پل‌های کوچک و بزرگ خداآفرین، کلیسای سنت استپانوس و کاروانسرای خواجه نظر پتانسیل زیادی در راستای توسعه‌ی گردشگری این منطقه ایجاد کرده است.
محمدی افزود: سواحل رود ارس و آثار تاریخی این منطقه به‌ویژه کلیسای سنت استپانوس که ثبت جهانی شده نعمت‌های فراوانی هستند که در کمتر نقطه‌ای از کشور به صورت یک‌جا در محلی کنار هم وجود دارند و باید از این ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده کرد.
دبیر ستاد دایمی تسهیلات سفر آذربایجان‌شرقی گفت: روی رودخانه‌ی معظم ارس سه سد بزرگ احداث شده که در طول سال علاوه بر تلطیف هوای منطقه، به سرسبزی و شادابی منطقه هم کمک شایان توجهی می‌کند.
محمدی افزود: هم‌چنین با سرمایه‌گذاری مناسب انجام شده در محدوده 300 هکتاری در مسیر منتهی به کلیسای سنت استپانوس، منطقه‌ای زیبا و آباد به عنوان منطقه‌ی نمونه‌ی گردشگری به تصویر کشیده شده است.
وی با اشاره به ویژگی‌های سواحل رود ارس اظهار کرد: این منطقه‌ی نمونه‌ی گردشگری با مساحت قابل توجه و جاذبه‌های غنی طبیعی، تاریخی و گردشگری ظرفیت زیادی برای گسترش دارد.
محمدی یادآور شد: کمپ، هتل، اماکن اقامتی، تفریحی و سیاحتی و بازارچه‌ی محصولات باغی و صنایع‌دستی مراکزی هستند که با همکاری سرمایه‌گذاران در این منطقه ایجاد و به جذب گردشگران به این منطقه زیبا و خوش آب و هوا منجر شده است.

منبع:آران مغان

برچسب‌ها: 
ارسال نظر