آخرین اخبارکد مطلب: 4350
تاریخ انتشار: چ, 1392/01/14 - 11:14
ارس تبار:ناظر عالی ستاد تسهیلات سفرهای کشور گفت: توزیع سفر در نوروز امسال به مناطق مختلف کشور مطلوب و مناسب بود، به طوری که در این توزیع اکثر استان‌ها میزبان مسافران و گردشگران نوروزی بودند.

به گزارش سرویس گردشگری ارس تبار،حمید شمس صبح امروز در بازدید از ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان اردبیل اظهار داشت: ما یک توزیع مناسب و مطلوبی را در سفرهای امسال بین استان‌های مختلف شاهد بودیم، به طوری که در ایام نوروز سال جاری استان‌هایی همچون اردبیل، آذربایجان شرقی، کرمانشاه، کردستان، یزد و کرمان به طور میانگین پذیرای خیل مسافران و گردشگرانی بودند که نسبت به سال‌های گذشته با علاقمندی در سفر به این مناطق رغبت نشان دادند.

وی با بیان اینکه در نوروز 92 سفرهای ایمن و کم‌حادثه‌ای را با توجه به همکاری و مشارکت شبانه‌روزی دستگاه‌های خدمات‌رسان شاهد بودیم، ادامه داد: تاکنون میزان سفر و مدت اقامت مسافران و گردشگران نسبت به سال گذشته روند افزایشی را نشان می‌دهد، به طوری که تا پس فردا موج سفرها همچنان در مناطق مختلف پا برجاست و از روز جمعه شاهد بازگشت تمام مسافران از سفرهای نوروزی به مناطق و سکونت‌گاه‌های خودشان خواهیم بود.

ناظر عالی ستاد تسهیلات سفرهای کشور یادآور شد: با توجه به اینکه اردبیل از ظرفیت‌های خوبی در میزبانی شایسته از مسافرت‌های نوروزی برخوردار است، ورودی مسافران به این استان نیز 10 تا 15 درصد نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته و همین روند افزایشی را در ورود مسافران خارجی شاهد بودیم.

این مسئول با اعلام اینکه بعد از استان خراسان رضوی، اردبیل بیشترین فضاهای اسکان و پذیرایی از گردشگران و مسافران را داراست، بیان داشت: میزان اقامت شبانه‌روزی در استان‌های مختلف کشور و اردبیل افزایش یافته و این اقامت نزدیک به دو روز است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در ابتدای این بازدید ناظر عالی ستاد تسهیلات کشور با حضور در چادر استقبال از مسافران نوروزی جمعیت هلال احمر استان در ورودی استان اردبیل از نحوه ارائه خدمات در این مکان بازدید کرد.

ناظر عالی ستاد تسهیلات سفرهای کشور همچنین از ستاد تسهیلات سفرهای این استان، اماکن تاریخی، اقامتی، گردشگری، هتل‌ها و هتل‌ - آپارتمان‌های این استان بازدید به عمل آورد.

شمس همچنین با حضور در شهرداری و آموزش و پرورش استان اردبیل در جریان نحوه ارائه خدمات و اقدامات ستادهای اسکان این نهادها قرار گرفت.

بازدید از موزه‌ها و ستاد تسهیلات این استان از برنامه‌های پایانی بازدید ناظر عالی ستاد تسهیلات سفر و همچنین مسئولان و معاونان ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی استان اردبیل بود که قادر تقی‌زاده به عنوان سرپرست گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل گزارشی را از ورود گردشگران و مسافران از ابتدای تعطیلات نوروزی و ارائه خدمات به آنها ارائه کرد.

منبع:خبرگزاری فارس

ارسال نظر