آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27965
تاریخ انتشار: ج, 1398/06/29 - 17:39
امام جمعه اصلاندوز مذاکره با آمریکا را مخالف اصول نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

به گزارش خبرنگار ارس تبار ،حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز به فرمایشات مقام معظم رهبری در درس خارج فقه اشاره کرد و گفت:هیچ گونه مذاکره با آمریکا اتفاق نمی افتد.مذاکره با آمریکا مخالف اصول نظام جمهوری اسلامی ایران است .

وی با بیان اینکه مسئولان و دستگاه دیپلماسی کشور باید هوشیار و جدی باشند افزود:رهبر معظم انقلاب هدف آمریکا از مذاکره را تحمیل خواسته های خود و اثبات موفقیت راهبردی فشار حداکثری دانستند.

امام جمعه اصلاندوز گفت:الحمدالله نظام جمهوری اسلامی سردرگم نیست راه ما روشن است،می دانیم چه کار می کنیم اما آمریکا نمی داند.

حجت الاسلام اسدزاده به حمله پهپادهای یمن به پالایشگاه آرامکو عربستان اشاره کرد و با تمجید از مقاومت و ایستادگی مردم مظلوم یمن گفت:امروز در یمن بحرانی‌ترین فجایع انسانی شکل می گیرد، عربستان به هر طریقی به مردم یمن ظلم می کند،ولی جوانان یمن توانستند بزرگترین پالایشگاه عربستان را با چندین پهپاد منفجر کنند که این مایه شکست آل سعود و وهابیت است.
وی با اشاره به توصیه عمل به قرآن کریم توسط پوتین مسیحی به حکام عرب گفت:رییس جمهور مسیحی روسیه در بخشی از کنفرانس خود در ترکیه با استناد به آیه‌ای از قرآن کریم که درباره وحدت و برادری و مسلمان بود،حاکمان مرتجع عرب و عربستان را نصیحت کرد.
خطیب جمعه اصلاندوز با بیان اینکه عربستان با دسیسه استکبار و صهیونیسم بیش از ۶۱ هزار غیرنظامی و ۸ هزار کودک را کشته است افزود:امیدوارم حاکمان عربستان به خود بیایند و بیدار شوند و توفیقات ایران برای آنها درس شود.
حجت الاسلام اسدزاده با تبریک و تهنیت فرارسیدن هفته دفاع مقدس و  گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت:دفاع مقدس در نوبه خود برای ایران برکت بود،درست است که عوامل انسانی و اقتصادی کشور ضربه دید، اما رزمندگان و شهدا با ایثارگری و فداکاری ضمن زنده نگهداشتن قرآن و حقیقت و اسلام ،نگذاشتند ذره‌ای از خاک کشور در اختیار دشمن قرار گیرد.
وی امنیت و آسایش امروز کشور را در سایه ایثارگری های رزمندگان اسلام و خون شهدا دانست و با تمجید از صبر و شکیبایی پدران و مادران شهدا گفت:دفاع مقدس دفاع از خاک نبود بلکه دفاع از اصول و آرمانها و ارزشهای اسلامی بود.
امام جمعه اصلاندوز در ادامه آغاز بازگشایی مدارس و سالتحصیلی جدید تبریک گفت و ضمن تبریک به قبول شدگان شهرستان از دانشگاههای معتبر کشوری بخصوص دانشگاه فرهنگیان گفت: یقینا مسئولان،مدیران و معلمان مدارس آموزش و پرورش شهرستان در این زمینه تلاش های زیادی کردند که امیدواریم در کنکور آینده نیز شاهد درخشش بیشتر جوانان و دانش آموزان در رشته های مختلف باشیم.
حجت الاسلام اسدزاده با تاکید بر جذب و استفاده از معلمان بومی برای مدارس آموزش و پرورش شهرستان اصلاندوز گفت:آموزش و پرورش باید در اجرای سند تحول بنیادین جدی باشد.
وی با بیان اینکه آموزش و پرورش ایران باید به سه مساله قرآن، احکام و نماز در مدارس اهمیت دهد،از مدیران و مربیان مدارس خواست نسبت به یاددهی و آموزش مطالب دینی و مذهبی جدیت داشته باشند.
امام جمعه اصلاندوز برگزاری کارگاهها و جلسات مختلف برای برقراری هر چه بهتر پیوند آموزش و پرورش و اولیا را موثر دانست و از مسئولین شهرستان خواست در راستای کمک به آموزش و پرورش تلاش خود را به کار بندند.
حجت الاسلام اسدزاده در خطبه اول با اشاره به عوامل سعادت انسان، امیدواری،بخشودگی گناهان،تبدیل سیئات به حسنات و عاقبت بخیری را از آثار و برکات توبه عنوان کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر