آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27902
تاریخ انتشار: ج, 1398/05/04 - 17:53
امام جمعه اصلاندوز گفت:مسئولان به مردم احترام بگذارند و با آنان انس و محبت داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین "عظیم اسدزاده" در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز ضمن گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه تهران در کشور توسط آیت الله طالقانی گفت: به برکت انقلاب اسلامی در 900 شهر کشور نماز جمعه اقامه می شود که یکی از برکات مهم نظام جمهوری اسلامی ایران در بعد سیاسی،اعتقادی،معنوی و اخلاقی است که باعث تقویت روحیه جمع گرایی مردم می شود.

وی با اشاره به آیه ای در مورد نمازجمعه در سوره جمعه افزود:خداوند در این آیه به صراحت امر کرده است که وقتی ندای اذان نمازجمعه می آید برای اقامه نماز جمعه حاضر شویم و داد و سد را قطع کنیم.

امام جمعه اصلاندوز با بیان اینکه برکت نماز جمعه فراوان است و دشمن از اول تاسیس نماز جمعه با راههای مختلف خواسته این نماز را از مسلمانان دور سازد ولی موفق نشده است افزود:روز جمعه سید الایام،یوم الله ،روز نیایش،عبادت و نظافت،روز میثاق با آل الله ،روز توجه به محرومین ،عید مسلمانان و روز قیام حضرت مهدی(عج) است.

حجت الاسلام اسدزاده با اشاره به جایگاه نماز جمعه در اسلام گفت: اولین اقدام پیامبر بعد از هجرت از مکه به مدینه نماز جمعه و مسجد سازی بود.

وی افزود:روز جمعه دارای بزرگترین مرتبه در پیشگاه خداوند است و روز صدقه دادن و کمک به محرومان و فقراست.

خطیب جمعه اصلاندوز با اشاره به ترک نماز جمعه از زبان حضرت پیامبر(ص) گفت:آنحضرت می فرماید:هرکس در حیات من نماز جمعه را ترک کند و بعد از مرگم نیز ترک کند و آسان سازد خداوند او را پشیمان سازد و به او مال و برکت نمی دهد و واجباتش را قبول نمی کند.

حجت الاسلام اسدزاده در ادامه به دیدار هیات عالی رتبه حماس با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت:رهبری در این دیدار قضیه فلسطین را  قضیه اول و مهمترین مساله دنیای اسلام دانستند.

وی با تمجید از ایستادگی و مقاومت در طول 70 سال با جان و مال در مقابل استکبار جهانی و صهیونیسم گفت:ملت مظلوم فلسطین شگفت ترین و با عظمت ترین مقاومت را رقم زده اند.

امام جمعه اصلاندوز همچنین به توصیه مقام معظم رهبری در دیدار ائمه جمعه به مسئولان اشاره کرد و گفت: مسئولان به مردم احترام بگذارند،آنان را تحویل بگیرند و با مردم انس و محبت داشته باشند.

حجت الاسلام اسدزاده با بیان اینکه انقلاب اسلامی هر چه دارد از مردم است افزود:مسئولان پیگیری مشکلات مردم با روی گشاده،اهمیت و ارزش دادن به طبقات پایین جامعه و پرهیز از زندگی اشرافی را مورد توجه قرار دهند.

وی با اشاره به جواب دندان شکن سپاه در توقیف کشتی انگلیسی گفت:انگلستان می خواهد در خلیج فارس تنش ایجاد کنند،اما دست برتر با ایران اسلامی است که امیدواریم این مساله جدی گرفته شود.

امام جمعه اصلاندوز در ادامه با اشاره به شکست عربستان در یمن گفت:شکست عربستان در یمن با خروج امارات احساس می شود و یقینا باعث پیروی مقاومت خواهد بود.

حجت الاسلام اسدزاده با اشاره روز دحوالارض نیز گفت: اولین نقطه از عالم که از زمین روییده مکه است شب و روز دحوالارض پربرکت است.هرکس در این روز روزه بگیرید ثوابش برابر با 60 ماه روزه داری است.

وی ضمن تبریک  سالروز پیروزی غرور انگیز رزمندگان اسلام در عملیات مرصاد و شکست منافقین در اسلام آباد غرب، سالروز رحلت آیت الله مشگینی امام جمعه قم را نیز تسلیت گفت.

امام جمعه اصلاندوز در پایان ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای حجت الاسلام نصوری مسئول سابق عقیدتی سیاسی مرکز آموزش و شهید مدنی اصلاندوز برای حجت الاسلام مسلم مسئول جدید عقیدتی سیاسی مرکز آموزش شهید مدنی مرزبانی آرزوی موفقیت و سربلندی کرد.

ارسال نظر