آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27900
تاریخ انتشار: چ, 1398/05/02 - 08:50
جلسه ستاد گرامیداشت پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در محل فرمانداری شهرستان اصلاندوز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار ،حجت الاسلام اسدزاده امام جمعه شهرستان اصلاندوز در جلسه ستاد گرامیداشت پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه تهران ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین و تبریک شهرستان شدن اصلاندوز و انتصاب سیدعباس مینایی به عنوان اولین فرماندار این شهرستان ،سالروز اقامه اولین نماز جمعه را گرامی داشت و افزود:«نماز جمعه صف عبادت و صف حق پرستي، صف قنوت و وجدانهاي بيدار خداپرستان، آن صف مختصري كه در ابتداي هجرت و در آغاز تاسيس مجتمع قسط و عدل اسلامي در بيابانهاي مدينه تاسيس شد،گسترش پيدا كرد، ادامه يافت و شرق و غرب دنيا را فرا گرفت.

امام جمعه اصلاندوز ادامه داد:روایات متعددی در خصوص نماز جمعه وجود دارد ،نماز جمعه محل وحدت و یکپارچگی مسلمانان است.

حجت الاسلام اسدزاده با قدردانی از حضور پرشور مردم و مسئولین در نماز عبادی سیاسی جمعه افزود:نماز جمعه شهرستان همیشه باشکوه و باعظمت برگزار می شود و امید است که باصلابت تر از این هم برگزار بشود.

در ابتدای این جلسه مینایی فرماندار اصلاندوز ضمن تشکر از حضور حاضرین در جلسه به اهمیت اقامه نماز جمعه اشاره کرد و گفت:نماز جمعه موجب ارتقای بصیرت دینی و اعتقادی مردم می شود و نقش مهمی نیز در ایجاد مشارکت های اجتماعی دارد.

وی افزود:بعد از برگزاری و اقامه اولین نماز جمعه، با تدوین و برنامه ریزی به شکل هدفدار برای جامعه اسلامی به وجود آمد و از آن بهره مند شد.

مینایی بیان کرد:نماز جمعه دژ محکمی برای حراست از دستاوردهای نظام است و کارکرد آن دارای ساختار دائم و اساسی در حوزه دینی و سیاسی است.

وی خاطر نشان کرد: امروز در شرایط خاص قرار داریم و امپراطوری های دنیا به دنبال آن هستند و با امکانات گسترده بر علیه جمهوری اسلامی ایران برخاسته اند، اما نماز جمعه نقش کلیدی برای مقابله با هجمه های دشمنان دارد که حضور پرشور در نماز عبادی سیاسی جمعه موجب وحدت و یکپارچگی امت اسلامی و همچنین یاس و نا امیدی دشمنان می شود.

همچنین مراسم قرائت دعای توسل در مسجد صاحب الزمان (عج) قره قباق به همت هیات رزمندگان اسلام ناحیه عشایری اصلاندوز بمناسبت پنجم مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه در کشور توسط مرحوم آیت الله طالقانی برگزار شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر