آخرین اخبارکد مطلب: 27866
تاریخ انتشار: د, 1398/04/10 - 11:30
قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تشریح کرد
بازخوانی جنایات امریکا در هفته افشای حقوق بشر امریکایی
قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به برنامه‌های هفته بازخوانی حقوق بشر امریکایی گفت: روشنگری امسال‌مان را با محوریت ترور و تحریم انجام خواهیم داد.

به گزارش ارس تبار، نصرت‌الله لطفی قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست اعلام برنامه‌های هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر امریکایی اظهار داشت: تا سال ۹۴ بزرگداشت شهدای فاجعه هفتم تیر انجام می‌شد ولی از سال ۹۵ عنوان این مناسبت به تأسی از سخنان رهبر انقلاب و با نگاهی به اقتضائات روز تغییر کرد.


وی افزود: وقایع هفته دوم تیر ماه نه تنها به عنوان هفتم تیر بلکه با نگاه تکمیلی و با نگاه به حقوق بشر امریکایی مورد بازخوانی قرار خواهد گرفت.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه این مناسبت ذیل وظیفه دشمن‌شناسی برگزار می‌شود، گفت: ان‌شاءالله بتوانیم بازخوانی حقوق بشر امریکایی را با نگاه فراملی بنگریم و کار‌هایی را هم در این خصوص شروع کرده‌ایم تا در راستای تقویت روحیه مقاومت از این فرصت استفاده کنیم.

حداقل ۱۰۰ کشور بعد از قرن بیستم مورد هجوم امریکا بوده‌اند

لطفی افزود: جنایت امریکا محدود به بعد انقلاب و صرفاً علیه ایران اسلامی نیست و بعد از قرن بیستم حداقل ۱۰۰ کشور در قالب‌های مختلف مورد هجوم امریکا بوده‌اند. وی ادامه داد: از ششم تیرماه ترور مقام معظم رهبری و فاجعه هفتم تیر و بمباران سردشت و ترور ائمه جمعه و اسقاط هواپیمای مسافربری همگی مناسبت‌هایی هستند که در این هفته به آن‌ها خواهیم پرداخت.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه شعار امسالمان را به اقتضای شرایط روز تکمیل می‌کنیم، گفت: «بازخوانی و افشای حقوق بشر امریکایی از منظر ترور و تحریم» و روشنگری امسالمان را با محوریت ترور و تحریم انجام خواهیم داد.

هفتم تیر از دلخراش‌ترین اقدامات ضدبشری

لطفی اظهار داشت: امریکایی‌ها جنایت و حمایت از تروریسم را در هر زمانی که فرصتی یافته‌اند علیه ایران صورت داده‌اند که شاید ناگوارترین و دلخراش‌ترین آن حادثه هفتم تیر و بمب‌گذاری در حزب جمهوری اسلامی است که در این فاجعه ۷۲ نفر و در رأس آن‌ها شهید آیت‌الله بهشتی به شهادت رسیدند. وی در تشریح رویکرد‌ها و سیاست‌های امریکا ضمن اعلام اهم برنامه‌های هفته افشای حقوق بشر امریکایی تصریح کرد: دشمنی دیرینه دولت مستبد امریکا در این سال‌ها وارد مرحله جدید جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه شده و رئیس‌جمهور ابله و خودکامه این کشور با خروج یکجانبه از برجام عهدشکنی چندباره و دشمنی خود با ملت رشید ایران و انقلاب اسلامی را تکرار کرد.

مردم ایران امریکا را بزرگ‌ترین شیطان می‌دانند

لطفی خاطرنشان کرد: ملت فهیم ایران همچون ۴۰ سال گذشته بر این اعتقاد است که همچنان امریکا شیطان بزرگ و دشمن شماره یک ملت و بلکه جامعه بشری و صلح و امنیت جهانی و نقض‌کننده حقوق بشر در ایران و جهان است.
قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در این راستا افزود: ورود امریکا به مرحله جدید دشمنی با ملت ایران و تشدید تحریم‌ها و عهدشکنی و خروج از برجام ادامه خباثت و نمونه دیگری از دشمنی با ملت ایران و همسو با حوادث ششم و دوازدهم تیرماه است.

وی با بیان اینکه امریکا در حوادث تیرماه به شکل مستقیم یا غیرمستقیم در تشویق و حمایت از تروریسم تا مقابله با ملت ایران نقش داشته است، خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم کارنامه سراسر سیاه امریکا و دخالت‌ها و رفتار‌های زشت دولتمردان امریکا و نظام استکباری را پیش از انقلاب و پس از آن به نگارش درآوریم، به دخالت‌ها و شرارت‌های امریکا در سایر کشور‌های مستقل و حتی کشور‌های همپیمان آنان پی خواهیم برد که البته این رفتار‌های مستکبرانه بار‌ها توسط امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری و سایر مسئولان نظام مورد تأکید قرار گرفته است.

تشریح برنامه‌های هفته قوه قضائیه

لطفی در تشریح برخی رویکرد‌های برنامه‌های امسال اضافه کرد: تلاش برای افشای هرچه بیشتر چهره ظالمانه امریکا در موضوع حقوق بشر از مسیر مراسم مناسبت‌ها، گرامیداشت شهدای هفتم تیر، شهدای ترور، شهدای قربانی جنایت شیمیایی و میکروبی و سقوط هواپیمای مسافربری در آب‌های نیلگون خلیج فارس، از طریق برگزاری مراسم ویژه در استان‌ها و شهرستان‌های کشور، برگزاری میزگرد‌ها و نشست‌های علمی و روشنگرانه و به‌کارگیری ابزار‌ها و تولیدات فرهنگی، هنری و ادبی از رویکرد‌های برنامه‌های امسال برای گرامیداشت این مناسبت است.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی همچنین تبیین جایگاه و نقش ولایت فقیه با محوریت مرکز رسیدگی به امور مساجد، سازمان بسیج و سازمان تبلیغات اسلامی، برگزاری مراسم گرامیداشت شهدای هفتم تیر و پاسداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و ۷۲ شهید حادثه هفتم تیر، برگزاری مراسم تجلیل از شهدا و جانبازان شیمیایی و میکروبی، برگزاری مراسم تجلیل و تکریم ۱۷هزار شهید ترور با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران، برگزاری سلسله نشست‌های بصیرت‌افزایی در زمینه شناخت ماهیت، چگونگی پیدایش گروه‌های تروریستی و برگزاری سلسله‌نشست‌های تبیین و معرفی ابعاد حقوق بشر اسلامی با محوریت قوه قضائیه را از اهم رویکرد‌های اجرایی در هفته افشای حقوق بشر امریکایی دانست.

وی همچنین با تشریح اهم برنامه‌های این هفته خاطرنشان کرد: تشییع پیکر ۱۵۰شهید گمنام دوران دفاع مقدس به عنوان سند غیرقابل انکار دشمنی امریکا از ساعت ۹ صبح روز پنج‌شنبه ششم تیرماه از مقابل دانشگاه تهران، نماز و دعای شکرگزاری سلامتی مقام معظم رهبری در مساجد شاخص و مراسم ویژه در مسجد ابوذر (مسجد محل ترور رهبر انقلاب) بعد از نماز مغرب و عشا در روز ششم تیرماه از مراسم‌هایی است که در هفته افشای حقوق بشر امریکایی برگزار می‌شود.
لطفی مراسم قرائت زیارت عاشورا در عصر ششم تیرماه و در قطعه ۷۲تن بهشت‌زهرا را از دیگر برنامه‌های گرامیداشت این هفته اعلام کرد.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در تشریح برنامه‌های روز هفتم تیرماه نیز اظهار داشت : مراسم دعای کمیل و ندبه در حسینیه‌ها و مراکز شاخص کشور و به ویژه مراسم قرائت دعای ندبه در صبح روز هفتم تیرماه در بهشت‌زهرا، مزار شهدای هفتم تیر و محل یادمان شهدای هفت تیر به صورت مجزا، مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در عصر روز جمعه و با سخنرانی استاد رحیم‌پور ازغدی در یادمان شهدای هفتم تیر، سخنرانی مسئولان قبل از خطبه‌های نماز جمعه هشتم تیرماه در تهران و مراکز استان‌ها و برگزاری مراسم به مناسبت شهادت امام صادق (ع) در عصر روز شنبه در میدان امام حسین (ع) از برنامه‌هایی است که برای این مناسبت در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در شهرستان سردشت همچون سال‌های قبل مراسم ویژه‌ای برای قربانیان و مصدومان سلاح‌های شیمیایی با حضور بازماندگان و خانواده محترم آنان برگزار می‌شود و در استان یزد طی مراسمی در روز سه‌شنبه ۱۱تیرماه با سخنرانی حجت‌الاسلام ابوترابی یاد و خاطره شهید محراب آیت‌الله صدوقی که به دست شوم منافقین به شهادت رسید نیز گرامی داشته خواهد شد.

لطفی همچنین پیرامون گرامیداشت روز دوازدهم تیر بیان داشت: روز دوازدهم تیر یادآور حادثه‌ای تلخ است و همچون سال‌های گذشته مراسم ویژه‌ای برای قربانیان سقوط هواپیمای مسافربری بر آب‌های نیلگون خلیج فارس روی یکی از ناو‌های ارتش جمهوری اسلامی در تنگه هرمز و با حضور ۴۰۰ نفر از خانواده‌های بازماندگان برگزار می‌شود.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پایان تأکید کرد: در طول این هفته برنامه‌های متنوع دیگری با رویکرد تبیینی و بازخوانی و افشای چهره حقوق بشری امریکا برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود که انتشار ویژه‌نامه در بعضی از روزنامه‌ها و سایت‌های خبری، برگزاری سلسله نشست‌های روشنگری و تبیین جنایت امریکا در مساجد، هیئات مذهبی و پایگاه‌های بسیج از جمله سایر اقداماتی است که برای افشای ماهیت حقوق بشری امریکا انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر