آخرین اخبارکد مطلب: 27760
تاریخ انتشار: چ, 1398/02/04 - 08:11
نماینده مردم پارس اباد و بیله سوار در مجلس:
واگذاری کشت و صنعت مغان باید لغو و حقابه رود ارس رعایت شود
نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس گفت: حسب گزارش دیوان محاسبات و سازمان بازرسی این اقدام به بیت‌المال خسارت زده و لازم است درباره لغو این واگذاری اقدام شود.

به گزارش ارس تبار،شکور پور حسین در گفتگو با سبلان‌ما، اظهار داشت: گفت: قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی در دشت مغان، پیله‌سوار و پارس آباد و همچنین بیمه محصولات کشاورزی باید مد نظر قرار گیرد.

وی افزود: طبق نقشه های فنی جدید و قدیم موجود در مراجع قانونی، حقوق مالکان عشایر مسلم و محرز شده است، پس در جهت تعیین و تفکیک و تثبیت سندهای عشایر دشت مغان و رفع اختلاف آنها به دولت اقدام شود و در تدوین نظام بهره‌برداری پایدار، حقوق بهره‌برداران قانونی لحاظ شود.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس همچنین خطاب به وزیر راه و شهرسازی خواستار اقدام و اصلاح جاده‌های مواصلاتی در حوزه انتخابیه خود شد.

پورحسین شقلان در ادامه خطاب به وزیر نیرو ضمن تأکید بر رعایت حقابه مغان از رود ارس بر اساس اسناد و مدارک قانونی اظهار داشت: بازنگری انجام شده برای اجرای کل پروژه پایاب کافی نیست.

نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس خطاب به رئیس جمهور و وزیر اقتصاد درباره واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان خاطر نشان کرد: حسب گزارش دیوان محاسبات و سازمان بازرسی این اقدام به بیت‌المال خسارت زده و لازم است درباره لغو این واگذاری اقدام شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: وزارت ورزش و جوانان نسبت به محرومیت زدایی شدید جوانان در حوزه‌های ورزشی اقدام کند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر