آخرین اخبارکد مطلب: 27665
تاریخ انتشار: ج, 1397/12/17 - 15:11
امام جمعه اصلاندوز بر لزوم دستگیری از نیازمندان و کمک به فقرا در آستانه عید نوروز تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار ،حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز با تبریک سالروز فرخنده میلاد امام باقر(ع) گفت:آن بزرگوار همانند اجداد خود تحت کنترل خلفای جور بود، ولی در دوران امامت ۱۹ ساله خویش در حفظ دین مقدس اسلام و حراست از مسلمانان اقدامات مهمی را انجام داد.

وی به سیره و روش حضرت امام محمد باقر(ع) اشاره کرد و گفت:طبق فرمایش حضرت امام محمدباقر(ع) در مورد علامت شیعه و کمک به فقرا،شیعه آنهایی هستند که فقرا و ضعفا را از یاد نبرند.

امام جمعه اصلاندوز با اشاره به فرارسیدن عید نوروز و تاکید بر کمک به فقرا و نیازمندان گفت:در این ایام نباید فقرا را از یاد ببریم و آنهایی که گرفتاری در زندگی دارند در راستای نجات از گرفتاری و مشکلات باید همه خیرین و ثروتمندان در این موضوع پیش قدم باشند.

حجت الاسلام اسدزاده با گرامیداشت سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) تاسیس این نهاد را مایه خیر و برکت و افتخار دانست و از رییس و کارکنان کمیته امداد شهرستان اصلاندوز به لحاظ عملکرد چشمگیر و موفقیت آمیز قدردانی کرد.

وی همچنین با اشاره به حلول ماه مبارک رجب و ولادت امام محمد باقر (ع) آن را ماهی بسیار با فضیلت دانست و از مردم خواست در این ماه مبارک عبادت و حسنات کنند تا مورد لطف خداوند قرار گیرند.

خطیب جمعه اصلاندوز بر بهره‌گیری از برکات و فضیلت‌های ماه رجب تاکید کرد و گفت:ماه های رجب،شعبان و رمضان بهار ماه های سال و بهار اولیای خداوند است و لازم است این ماه های شریف را درک کنیم و با گریه و استغفار و عشق به خداوند ، شب زنده داری و قرائت قرآن از برکات این ماه ها کمال استفاده را ببریم.

حجت الاسلام اسدزاده با تاکید بر ضرورت توجه محور‌های بیانیه گام دوم انقلاب گفت:همه مسئولان نظام وظیفه دارند در چارچوب سند گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب به خوبی ترسیم کرده اند، حرکت کنند.

وی با تبریک انتخاب حجت الاسلام رییسی به عنوان رییس جدید قوه قضاییه توسط رهبر معظم انقلاب از زحمات چندین ساله آیت الله لاریجانی قدردانی کرد و گفت:قوه قضاییه باید در یک مسیر و در راستای اجرای عدالت عمل نماید که امیدواریم قوه قضاییه تحولی عظیم در مبارزه با فساد بخصوص فساد اقتصادی ایجاد کند.

امام جمعه اصلاندوز با گرامیداشت تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی و روز شهدا تاسیس این نهاد را مایه خیر و برکت برای نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد.

حجت الاسلام اسدزاده در پایان با انتقاد از بی توجهی شهرداری به جولان سگهای ولگرد و بی صاحب و مریض در سطح شهر گفت:این مساله به یک معضل دایمی تبدیل و بارها در این زمینه تاکید شده است، اما متاسفانه کسی جوابگو نیست.

وی افزود:امیدواریم مسئولان ذی ربط تصمیم گیری جدی و عملی در راستای برطرف کردن این مساله داشته باشند، چرا که بیماری و خطر بهداشتی مردم این شهر را تهدید می کند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر