آخرین اخبارکد مطلب: 27662
تاریخ انتشار: چ, 1397/12/15 - 08:00
سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل گفت : تشدید بازرسی از واحد های صنفی در روز های پایانی سال با تمامی قوا و سرعت بیشتر در حال انجام است.

به گزارش ارس تبار،رامین صادقی صبح امروز  در  جلسه ای که با حضور کلیه بازرسان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان در راستای تشدید بازرسی در ایام پایانی سال تشکیل شد گفت: با توجه به فرا رسیدن ایام پایانی سال و شروع طرح تشدید بازرسی از واحدهای صنفی درسطح استان، بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت و بازرسین اتاق اصناف به صورت گشت مشترک وظیفه سرکشی و بازدید به صورت سر زده ازواحدهای صنفی ، میدان میوه و تره بار و میوه فروشی های سطح استان را به عهده دارند و با بررسی فاکتورهای خرید و همچنین با احتساب درصد سود قانونی با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

وی یادآور شد: جامعه اصناف در طول تاریخ انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی همواره مددکار مسئولان و مردم بوده اند و در تامین ارزاق عمومی و نیازهای مردم نقش اساسی داشته اند و در این راستا با توجه به وضعیت بازار هرچه همگرایی میان اتاق اصناف با مسئولان نظارتی بیشتر باشد، سامان بهتری بر وضعیت ارائه خدمات در سطح بازار صورت خواهد گرفت و از اجحاف در حق مصرف کننده جلوگیری می شود.

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل خاطر نشان کرد : این طرح با هدف جلو گیری از تخلفات واحدهای صنفی و برخورد با گرانفروشی، کم فروشی، تقلب، قاچاق، عدم درج قیمت و صدور فاکتور اجرایی شده است.

صادقی اضافه کرد: در اجرای این طرح تیم های ثابت و سیار به صورت تمام وقت برنحوه ارایه خدمات، قیمت گذاری کالاها و کیفیت کالاها به صورت تخصصی نظارت می کنند.

وی خاطرنشان کرد با هدف مقابله با متخلفان صنفی در یک ماه گذشته از مجموع 16494 مورد واحد صنفی بازرسی شده درسطح استان 387 واحد صنفی متخلف  شناسایی و پرونده آن ها به تعزیرات حکومتی استان ارجاع شد، در این مدت بیشترین تخلفات با 428 مورد مربوط به گرانفروشی و عدم درج قیمت بوده است.

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: همشهریان عزیز می توانند شکایات و مشکلات خود را به سامانه ستاد خبری ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند تا در اسرع وقت توسط بازرسین در دو شیفت صبح و بعد از ظهر بررسی و نتیجه به آنان اعلام شود./سبلان ما

انتهای پیام/

 

ارسال نظر