آخرین اخبارکد مطلب: 27611
تاریخ انتشار: ج, 1397/11/05 - 17:03
امام جمعه اصلاندوز گفت:به چهل سالگی رسیدن انقلاب اسلامی با عبور از همه توطئه ها،فتنه ها و فشارهای ممکن و متصور،یک معجزه و در زمره شگفتی های تاریخ بشر است.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین"عظیم اسدزاده"در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مسئولان و محققان پژوهشکده علوم شناختی اشاره کرد و گفت:رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند:دانشمندان و محققان و مراکز علمی و پژوهشی برای ادامه پرشتاب حرکت علمی کشور به خصوص در زمینه علوم باید با توکل به خدا و با نیت الهی از جان مایه بگذارند و شب و روز نشناسند و مسئولان کشور به ویژه دولت نیز باید به این موضوع توجه جدی داشته باشد.

وی در ادامه به اقدامات رضاشاه در کشور اشاره کرد و گفت:جدایی رشته کوههای آرارات و بخشیدن به ترکیه،کشتار و تبعید بیش از ۲۴ هزار نفر از مردم ایران، توهین به ناموس ایرانی و دستور کشف حجاب،نسل کشی در تبریز و ویران کردن آثار باستانی و کتابهای مردم تبریز،ممنوعیت عزاداری امام حسین علیه السلام در ماه محرم و صفر،بخشیدن کل اروندرود به عراق،امضای قرارداد ننگین سعدآباد و جدایی بخش‌های زیادی از ایران اقداماتی هستند که رضا شاه در کشور انجام داد.

امام جمعه اصلاندوز افزود: از تاریخ معاصر یا تاریخ ۲۵۰ ساله اخیر به راحتی می توان فهمید که چندین شهر ایران در شمال شرق و جنوب ایران به دلیل بی کفایتی پادشاهان زمان قاجار و پهلوی از کشور جدا شدند.

حجت الاسلام اسدزاده با تبریک فرارسدین دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری معمار کبیر انقلاب حضرت امام راحل،تحول روحی در مردم و تحقق وحدت کلمه،غلبه قدرت ایمان بر قدرت شیطان،همراهی خداوند با قیام مردم و انقلاب باطنی مردم با عنایت خداوند را از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه به کوری چشم همه دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران،جمهوری اسلامی در آستانه چهل ساله شدن قرار دارد گفت:به چهل سالگی رسیدن این انقلاب با عبور از همه توطئه ها،فتنه ها و فشارهای ممکن و متصور،یک معجزه و در زمره شگفتی های تاریخ بشر است.

خطیب جمعه اصاندوز افزود:تاریخ بشر در حافظه خود چنین شگفتی و عظمتی را به ثبت نرسانیده بود که یک نظام دینی و ولایی در برابر همه قدرت‌های شیطانی روزگار خود به مدت چهل سال دست به مقاومت و ایستادگی زده و با حرکتی پرشتاب و رو به جلو زمینه افول و زوال قدرت دشمنانش را فراهم کند.

وی گفت: آیندگان،ملت بزرگ مومن شجاع و انقلابی ایران را به دلیل خلق چنین عظمتی برای جبهه خداپرستان استکبار ستیز خواهند ستود.

حجت الاسلام اسدزاده،بیداری اسلامی،فرهنگ مقاومت و استقامت و بیداری ملت ها را از رویکردهای انقلاب اسلامی عنوان کرد و استقلال و حفظ تمامیت ارضی،ارتقای جایگاه ایران در جهان،امید افزایی در جهان اسلام،رشد اسلام خواهی و بیداری اسلامی در جهان،رشد آزادی و تشویق جوانان به آزاد اندیشی،محرومیت‌زدایی،رشد و گسترش معنویت،توسعه عدالت اجتماعی،مبارزه با عوامل فساد،فناوری هسته ای و رشد علمی و صنعتی را از دستاوردهای انقلاب اسلامی از زبان مقام معظم رهبری در طول چهل سال برشمرد.

امام جمعه اصلاندوز ضمن محکومیت حرکت غیر انسانی آمریکا در دستگیری خانم مرضیه هاشمی خبرنگار پرس تی وی گفت:کشوری که ادعای الگو بودن برای دیگران را دارد و دم از حقوق بشر و حقوق زنان می زند،اقدام به دستگیری خانم هاشمی به علت اعتقاد و عقیده اش می کند.

وی با قدردانی از آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به خاطر دفاع از حقوق مردم و عشایر مغان گفت:غیور مردان دلاور و استوار عشایر که در طول تاریخ خود با تقدیم شهدا در مقابله با قشون روسیه در جنگ اصلاندوز حماسه ها و رشادت های زیادی خلق کردند.

حجت الاسلام اسدزاده در پایان از برگزاری یادواره شهدا ۱۸۵ شهید عشایر استان اردبیل توسط سپاه ناحیه عشایری خبر داد و گفت:این مراسم با سخنرانی سردار سیف فرمانده بسیج عشایری کشور در روز چهارشنبه دهم بهمن ماه ساعت ۱۰ صبح در سالن ۹ دی اصلاندوز برگزار می شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر