آخرین اخبارکد مطلب: 27555
تاریخ انتشار: چ, 1397/09/07 - 23:24
رئیس پلیس پیشگیری ناجا در اردبیل خبر داد؛
تجهیز پلیس به لباس های دوربین دار تا پایان سال ‌۹۸
رئیس پلیس پیشگیری ناجا در اردبیل گفت: تا پایان سال ۹۸ تمامی استان‌ها از امکانات لباس دوربین‌دار پلیس برخوردار خواهند شد.

به گزارش ارس تبارسردار محمد شرفی عصر امروز در نشست با خبرنگاران اردبیل از تجهیز پلیس به لباس های دوربین دار تا پایان تا پایان سال 98 خبر داد و گفت: این طرح که در 5 استان به صورت پایلوت اجرایی شده تا پایان سال 98 در تمامی استان‌ها اجرا خواهد شد.

وی افزود: لباس‌های دوربین دار پلیس در حوزه برخورد و رفتار کارکنان کمک زیادی به این مجموعه کرده است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا اظهار داشت: یکی از موضوعات تحولی در حوزه آیتی و فناوری، دوربین دار شدن لباس‌های پلیس است که این طرح نتایج بسیار خوبی تاکنون داشته و سند خوب و محکمی برای جرائم است، چرا که صحت حادثه و صحنه‌ها متهم یا شاکی یا در عملیات‌های مختلف به خوبی نمایان می‌شود و قابل تشخیص بوده و برای محاکمه و پرونده‌های قضایی عمکرد خوبی را ارائه می‌دهد.

وی به دیگر اولویت‌های نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: در بحث توسعه کیفی و کمی شاخص‌های ارائه خدمات انتظامی به مردم عزیز و بهینه سازی این شاخص‌ها ائم از حقوق شهروندی از دیگر مباحث مهم و اولویت دار است.

شرفی اضافه کرد: در همین راستا طبق برنامه ریز‌های انجام یافته در انتهای سال 97 تمامی تحت نظرگاه‌های پلیس مجهز به پوشش تصویری خواهند شد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: در راستای بحث شاخص‌های حقوق شهروندی هم براساس آیین دادرسی کیفری، تکالیفی نسبت به شهروندان به پلیس ابلاغ شده بود که ما مکلف بودیم با برگزاری دوره‌های تعالی و استانداردسازی کارکنان را به مقطعی از مهارت‌ها برسانیم که در هر مرحله‌ای از عملیات انتظامی، شاخص‌های حقوق شهروندی را رعایت کنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه ارائه خدمات الکترونیکی به مردم و ارائه خدمات آسان با کمترین هزینه و تکریم مردم، مورد تایید ناجاست، گفت: ‌یکی از موضوعاتی که ناجا به آن توجه ویژه‌ای دارد، قناعت و صرفه‌جویی در نیروی انسانی است و با توجه به افزایش جمعیت، ارائه خدمات به مردم، به صورت سنتی دیگر جوابگو نیست.

وی گفت: از مهمترین اولیت‌های ناجا ارائه خدمات الکترونیکی به مردم و ارائه آسان خدمات با کمترین هزینه و تکریم مردم است.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان اینکه در سال گذشته 30 میلیون مراجعه به کلانتری‌ها صورت گرفت، افزود: با راه‌اندازی این سامانه‌ها این مراجعه به 5 میلیون بار کاهش یافته است.

سردار شرفی با بیان اینکه در سال گذشته 7 فقره از کار‌های کلانتری برون‌سپاری شد، گفت: هفت عنوان ماموریت کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها به پلیس+10 برون‌سپاری شده که می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش مراجعه مردم به کلانتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه 40 سامانه طراحی شده و آماده کار است، گفت: پیش بینی شده است که اگر بودجه به خوبی تزریق شود، می‌توانیم در این حوزه به خوبی فعالیت کنیم و حضور مردم در کلانتری‌ها را کاهش دهیم.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا در خصوص اجرای طرح کلانتری سیار در مناطق روستایی و محروم کشور خبر داد و افزود: خدمات پلیس در تمام مناطق جغرافیایی کشور قابل مشاهده خواهد بود که یکی از این‌ها کلانتری سیار در مناطق دور افتاده، روستا‌ها و محروم برای ارائه خدمات مشاوره است.

سردار شرفی با بیان اینکه تا پایان سال 98 در تمامی کلانتری‌های متخصصین مشاور و مددکار انجام وظیفه خواهند کرد، گفت: با وجود مددکاران و مشاورها در تمامی کلانتری‌ها بخشی از مشکلات مردم به دست مشاوران دفع می‌شود.

در آخر این نشست رئیس پلیس پیشگیری ناجا اظهار داشت: 75 درصدد از پرونده‌های تشکیل شده در ناجا منجر به سازش می‌شود و امیدواریم این سازش‌ها بسیار افزایش یابد چرا که این سازش‌ها به نفع امنیت در جامعه است.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر