آخرین اخبارکد مطلب: 27523
تاریخ انتشار: ج, 1397/08/18 - 15:48
امام جمعه اصلاندوز گفت:اگر استقامت داشته باشیم دشمنان اسلام نمی توانند به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صدمه ای وارد کنند.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز خود و همگان را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و گفت:اهل تقوا آنهایی است که از مال خود انفاق می کنند نماز می خوانند و زکات می دهند و همواره به یاد یتیمان مظلومان هستند.

وی با بیان اینکه تقوا بهترین راه برای رسیدن به بهشت است و  کسی که تقوای الهی را پیشه کند راه سعادت را پیموده و خداوند اولاد صالح به او عطا می کند افزود:تقوا باعث دوری انسان از گناه میشود که امیدواریم در هر کجایی هستیم اعم از مسئولین و مردم تقوای الهی را مراعات کنیم.

امام جمعه اصلاندوز با اشاره به پیاده روی اربعین حسینی حضور میلیونی مسلمانان و عاشقان اباعبدالله الحسین علیه السلام از  سراسر جهان در کربلای معلی را نشانه وحدت و یکپارچگی مسلمانان و عشق و ارادت آنها به اهل بیت دانست و از مردم عراق هم در خصوص پذیرایی مناسب از زائران اباعبدالله تشکر و قدردانی کرد.

حجت الاسلام اسدزاده همچنین از حضور پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم ،دانش آموزان،عشایر غیور و مرزداران همیشه در صحنه اصلاندوز مغان در راهپیمایی یوم الله سیزده آبان که نشان از وفاداری آنان به عهد و پیمانشان با اسلام و انقلاب است تشکر و قدردانی کرد.

وی ضمن تبریک حلول ربیع الاول به ليلة المبيت اشاره کرد و گفت:در این شب حضرت علي(ع) با شجاعت و عظمت بخاطر نجات جان حضرت محمد(ص) از دست مشرکان در بستر آن حضرت خوابید و هجرت پیامبر از مکه به مدينه آغاز شد.

امام جمعه اصلاندوز در ادامه ضمن تسلیت سالروز شهادت حسن تهرانی مقدم پدر موشکی ایران گفت:با وجود چنین سرداران و اقتدار چنین جوانانی در مقابل دشمنان ایستادگی کرده ایم و نگذاشتیم و نخواهیم گذاشت ذره ای از خاک کشور در اختیار دشمن قرار گیرد.

وی همچنین به هفته کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و کاهش میزان مطالعه در جامعه را تاسف بار خواند و گفت:باید با فرهنگسازی در راستای ترویج مطالعه کتاب و کتابخوانی تلاش وافر داشته باشیم.

حجت الاسلام اسدزاده در خطبه اول به موضوع استقامت اشاره کرد و گفت:اگر پیامبر اسلام قوی،محکم و استقامت نداشت یقینا اسلام پیروز نمی شد و ماموریت الهی را به پایان نمی رساند.

وی افزود:استقامت سلامت قلبی و روحی می آورد،کسی که استقامت داشته باشد پیروز است،سبب توصیف و تعریف انسان توسط پروردگار و ملائکه شده و باعث عدل و حسنه انسان و دوستی انسان با ملائکه ،خداوند و هم مردم  می شود و همه به او احترام میگذارند.

امام جمعه اصلاندوز گفت:اگر استقامت داشته باشیم دشمنان اسلام نمی توانند به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران صدمه ای وارد کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر