آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27491
تاریخ انتشار: ج, 1397/07/27 - 14:49
امام جمعه اصلاندوز گفت:به فرموده مقام معظم رهبری حل مشکلات اقتصادی نیاز به تصمیم گیری کلان،قاطع و راهگشای مسئولان دارد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز به دیدار نخبگان کشور با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت:همه مسئولان کشور به مشکلات اقتصادی و فشارهایی که بر مردم به ویژه اقشار آسیب پذیر وارد می شود اطلاع دارند و ابراز همدردی آنها در تحمل مشکلات اثرگذار است ولی به فرموده مقام معظم رهبری حل مشکلات اقتصادی نیاز به تصمیم گیری کلان،قاطع و راهگشای مسئولان دارد.

وی ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی میرجاوه گفت:حادثه تروریستی میرجاوه و ربایش 14 نفر از مرزبانان کشورمان در ادامه حرکت تروریستی اهواز قرار داشته که به دستور آمریکا و ایادی آنها در منطقه جهت بی ثبات سازی کشورمان صورت گرفت.

امام جمعه اصلاندوز افزود:تلاش دشمنان ملت مسلمان ایران در ایجاد چنین حوادثی که از لحاظ امنیتی فاقد هر گونه اعتبار بوده و از طریق تطمیع چند عامل نفوذی صورت می گیرد هدفی جز انحراف افکار عمومی از جنایات خود در یمن،رسوایی در قتل خاشقچی و شکست سیاسی خود در صحنه عراق ندارد با اینکه احتمال چنین حوادثی از دشمن ضعیف و ذلیل بعید نیست.

حجت الاسلام اسدزاده با بیان اینکه مسئولان امنیتی نسبت به حفاظت از مرزها و فعالیت گروههای تروریستی حساسیت و هوشمندی بیشتری از خود نشان دهند گفت:امنیت خاک و شهروندان ایران برای نظام اسلامی خط قرمز است و ملت منتظر گوشمالی به جیش الظلم در اسرع وقت هستند.

وی افزود:از دولت پاکستان می خواهیم نسبت به لانه کردن و نفوذ از مرزها را جدی بگیرد و آزادی این عزیزان را هرچه سریعتر محقق سازند.

خطیب جمعه اصلاندوز در ادامه با تسلیت فرارسیدن حماسه اربعین حسینی گفت:اربعین نمایش قدرت جهان اسلام،بزرگترین محمل معرفی شیعه،نهضت سرخ حسینی به جهانیان و بستری برای عینیت یافتن فرهنگ عاشورایی است.

حجت الاسلام اسدزاده گفت:این فرصت بزرگ موهبتی الهی است که خداوند اراده کرده تا نشان دهد که کشتی نجات امام حسین (ع) با سرعت بیشتری به سوی ساحل نجات حرکت می کند.

امام جمعه اصلاندوز به پیاده روی بزرگ اربعین حسینی اشاره کرد و گفت:حضور دهها میلیونی مردم از 40 کشور جهان با تنوع مذهبی،نژادی و قومی در راهپیمایی اربعین نشان از وحدت بخشی جوامع مسلمین و تقویت روح همدلی و اخوت اسلامی بویژه مردم ایران و عراق است.

وی افزود:حضور جوانان،زنان،کودکان،پیرزنان و پیرمردان ایرانی در این حماسه می تواند گواهی بر عدم تاثیر تحریم ها و مشکلات اقتصادی در اراده مردم ایران باشد.

حجت الاسلام اسدزاده همچنین به قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد و مخالف دولت سعودی اشاره کرد و گفت:این عمل به دستور حکام آل سعود پرده از چهره واقعی این خاندان در رویکرد تروریستی و تربیت تروریست های بزرگی چون داعش برداشت و به دنیا ثابت کرد عامل حوادث تروریستی در منطقه در چند سال اخیر بوده است.

امام جمعه اصلاندوز با قدردانی از خانواده محترم و خیرخواه مرحوم "خان احمد وظیفه" که با اهدای عضو این مرحوم جان 6 بیمار را از مرگ نجات دادند این عمل را سخاوتمندانه و خداپسندانه دانست و گفت:نجات یک انسان نیازمند همچون نجات جامعه است و اهدای عضو کار حسنه ای است که همه عقلای عالم این عمل را می پسندند.

وی در پایان با اشاره به هفته انجمن اولیا و مربیان از 24 تا 30 مهرماه،تقویت همکاری و مشارکت اولیای دانش آموزان برای کمک به ارتقای کیفیت آموزشی و پرورشی و گسترش ارتباط دو کانون مقدس خانه و مدرسه را از جمله اهداف انجمن اولیا و مربیان عنوان کرد.

گفتنی است در بین الصلاتین نماز جمعه از خانواده مرحوم خان احمد وظیفه از سوی ستاد نماز جمعه با اهدای هدیه ای به رسم یادبود تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر