آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27480
تاریخ انتشار: ي, 1397/07/22 - 20:00
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: در روستاهای حاشیه جنگل‌ها نسبت به توزیع 60 دستگاه آبگرمکن خورشیدی و تنور گازی برای پخت و پز روستائیان اقدام کردیم.

به گزارش ارس تبار به نقل از ایسنا، منطقه اردبیل، شهامت هدایت در جریان بازدید از روستای دیمان گرمی اظهار کرد: با هدف صیانت از جنگل‌ها و جلوگیری از قطع درختان به ویژه در مناطق روستایی همجوار با جنگل‌ها در اکثر شهرهای استان اردبیل توزیع آبگرمکن‌های خورشیدی و همچنین تنورهای گازی و وسایل خوراک‌پزی مدرن انجام شده است.


وی خاطرنشان کرد: ما از سال گذشته این توزیع آبگرمکن‌ها، اجاق‌های خوراک‌پزی و تنورهای گازی را همراه با توزیع کپسول‌ها در بین روستائیان ساکن در حاشیه جنگل‌ها آغاز کردیم تا دیگر شاهد قطع درختان و تبدیل آنها به هیزم نباشیم.
 
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل به مشارکت خوب روستائیان در اجرای این طرح اشاره کرد و افزود: خود روستائیان با رغبت و علاقه نسبت به دریافت این امکانات مدرن اقدام کردند تا از این پس با خیال راحت و بدون دردسر در گرم کردن آب، تهیه غذا و نان با مشکلی روبرو نشوند.

هدایت گفت: قرار است تا پایان امسال تعداد آبگرمکن‌های خورشیدی و تنورها و اجاق‌های خوراک‌پزی جدید توزیعی در بین روستائیان افزایش یافته و به نوعی از قطع درختان جلوگیری کنیم.

وی تصریح کرد: اجرای این طرح علاوه بر گرمی در نمین و مناطق جنگلی اطراف فندقلو و حاشیه رود ارس ادامه خواهد داشت و امیدواریم نتایج مفید اجرای این طرح را شاهد باشیم.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر