آخرین اخبارکد مطلب: 27361
تاریخ انتشار: پ, 1397/05/25 - 18:19
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی خبر داد
کشف 5 هزار تن مواد غذایی احتکار شده در آذربایجان‌شرقی
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: در روزهای گذشته با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی و نظارتی چندین انبار در این استان حاوی 5 هزار تن مواد غذایی از جمله روغن خوراکی، برنج و حبوبات کشف شد.

به گزارش ارس تبار به نقل از فارس، اسماعیل عطاپور در جلسه این هفته مبارزه با احتکار و اختفاء استان اظهار داشت: برخی از این اقلام از اسفند سال 96 در این محل‌ها نگهداری می‌شد و تاکنون اقدامی نسبت به توزیع آن صورت نگرفته بود.

وی ادامه داد: متاسفانه مقداری از کالاهای کشف شده با ارز 42 هزار ریالی وارد کشور شده و ضوابط قیمت‌گذاری در خصوص آنها رعایت نشده بود.

 معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی در ادامه با اشاره به تشدید نظارت‌ها از واحدهای نگهداری کالا بویژه 25 قلم کالای اساسی اظهار داشت: پرونده تخلف این واحدها در کمترین زمان ممکن جهت ادامه روند پرونده، به تعزیزات حکومتی ارجاع می‌شود.

عطاپور درباره دیگر از شهروندان خواست موضوع گران‌فروشی، عدم عرضه کالا و احتکار در واحدهای صنفی را به سامانه 124 اطلاع دهند.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت معدن و تجارت استان همچنین با اشاره به نوسانات قیمت گوشت گرم مرغ نیز گفت: واحدهای صنفی عرضه کننده و مرغداری‌ها موظف به رعایت سقف قیمت میانگین کشوری هستند و در غیر این صورت برابر قانون با آنها برخورد خواهد شد.

وی افزود: این قیمت به‌صورت روزانه توسط اداره کل پشتیبانی امور دام استان و از طریق سامانه مربوطه استخراج و به مراجع ذیربط از جمله تشکل‌ها و واحدهای کشتارگاهی اطلاع رسانی می‌شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر