آخرین اخبارکد مطلب: 27294
تاریخ انتشار: ش, 1397/04/23 - 20:35
عملیات احداث سیلوی 120 هزار تنی روستای بران اصلاندوز با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی آغاز شد.

به گزارش ارس تبار،در مراسمی که امروز با حضور مسئولان استانی و کشوری و استاندار اردبیل برگزارشد، سیلوی  روستای بران با ظرفیت 120 هزار تن و اشتغالزایی 85 نفری کلنگ زنی شد تا در کنار انبار غله مجموعه سورتینگ آن نیز برای تامین بذر اصلاح شده کشاورزان و زارعین منطقه عملیاتی شده تا کشاورزان از لحاظ تامین نهاده‌های خود مشکلی نداشته باشند. 

 علی ربیعی  در آیین کلنگ زنی سیلوی 120 هزار تنی بران اصلاندوز اظهار داشت : اولویت امسال ما تثبیت اشتغال در کشور است و در کنار آن از ایحاد اشتغال های پایدار به صورت جدی حمایت می کنیم. 
  
وی بابیان اینکه دشت  مغان یکی از حاصلخیزترین دشت های کشور با تنوع کشت و داشت و برداشت و گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی است ، تصریح کرد : امروز خوشحال هستیم که دراین منطقه شاهد کلنگ زنی یک سیلوی 120 هزار تنی هستیم که در کنار انبارغله مجموعه سورتینگ آن نیز ارزشمند محسوب می شود. 
  
 وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: برای اجرای این پروژه 36 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده که با بهره برداری از این زمینه اشتغال 80 نفر فراهم می آید. 
 
ربیعی به سرمایه گذاری یک هزار و 500 میلیارد تومانی دولت در حوزه آب و خاک دشت مغان اشاره کرد و گفت: ما نسل اول این منطقه را فعال در بخش کشاروزی و نسل دوم را کوشا در حوزه صنایع تبدیلی بسته بندی و سورتینگ می بینیم که یک ظرفیت عظیم اشتغال و تولید را در 
منطقه فراهم کرده است 
 
جای شرکتهای صادراتی در استان اردبیل خالی است
عضو کابینه دولت دوازدهم  ضرورت راه اندازی شرکت های صادراتی را با توجه به قابلیت بی نظیر تولید محصولات کشاورزی، بسته بندی و صادرات آنها مهم ارزیابی کرد و افزود: ما در بحث اشتغال فراتگیر و روستایی تسهیلات خوبی را به این شرکتهای صادراتی پرداخت می کنیم که جای خالی آن در استان اردبیل بیش از گذشته احساس می شود. 
  
ربیعی موضوع تثبیت اشتغال را به عنوان الویت سال 97 اعلام و تصریح کرد: براساس ماده 18 قانون بودجه سالانه برای این تثبیت اشتغال نوسازی صنایع و استفاده از تکنولوژی های نوین مدنظر است و در این زمینه در قالب ستاد تسهیل تسهیلات خوبی به صاحبان کارخانجات و صنایع پرداخت می شود. 
  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از راه اندازی کلینیک های مشاوره مدیریت خبر داد و بیان کرد: در قالب این کلینیک ها برخی ضعف ها و نقص های مدیریتی فع شده و فرصت خوبی برای روان سازی کارها به وجود آمده و در کنار آن فروش محصولات و بازاریابی به عنوان زنجیره مثبت مدنظر و ملاک کار است. 
  
در قالب مجموعه صنعتی و سیلوی بران پارس آباد در مجموع بیش از 150 نفر مشغول فعالیت خواهند شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر