آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27282
تاریخ انتشار: ج, 1397/04/15 - 20:25
رئیس پلیس راه سربند پارس آباد مغان گفت:توجه به قوانین و مقررات ترافیک و آموزش فرهنگ رانندگی برای همگان الزامی است.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،سرگرد آرش دولتی در جمع نمازگزاران نماز جمعه اصلاندوز گفت:سوانح رانندگی در جاده های ایران همه ساله باعث مرگ و میر هزاران نفر و میلیاردها دلار هزینه بر اقتصاد کشور وارد می کند.

وی افزود:سوانح رانندگی یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب بوده و هست بطوری که در خطاب به مسئولین اعلام کردند:تلاش را بیشتر کنید و حوادث و تلفات رانندگی را به حداقل ممکن برسانید.

رئیس پلیس راه سربند افزود:در این راستا از روستائیان و همشهریان عزیز خواهشمندیم با عمل به فرمایش بنیانگذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند:"اطاعت از قوانین راهنمایی و رانندگی واجب شرعی و تخلف از آن گناه است"،با رعایت پرهیز از سرعت و سبقت غیر مجاز،عدم سوار کردن مسافر در قسمت بار،استفاده از کمربند ایمنی،استفاده از علائم شبرنگ دار و فانوس توسط هادیان احشام هنگام تاریکی هوا،پرهیز از گذاشتن خودرو و موتورسیکلت در اختیار فرزندان کم سن و سال و فاقد گواهینامه رانندگی،استفاده از کلاه ایمنی توسط راکبین موتورسیکلت،عدم استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی،رعایت حق تقدم عبور به هنگام دور زدن و گردش ها و همراهی و همکاری با عواملین پلیس راه در خصوص کنترل موتورسیکلت سواران متخلف از حوادث و سوانح رانندگی پیشگیری کنند.

دولتی توجه به قوانین و مقررات ترافیک و آموزش فرهنگ رانندگی را برای همگان الزامی دانست و گفت:هر فرد به خودی خود یک عنصر ترافیکی محسوب شده و می تواند ( هم به صورت پیاده و هم به صورت سواره )،با رانندگی درست و صحیح،در رفتار و نحوه رانندگی سایر کاربران ترافیک نیز تاثیرگذار باشد.

رئیس پلیس راه سربند شهرستان پارس آباد نقش خانواده در نهادینه کردن فرهنگ ترافیک بسیار موثر عنوان کرد و افزود:اکثر سوانح ترافیکی در این منطقه به دلیل خواب آلودگی حاصل از کار در مزرعه می باشد که توصیه می کنیم به هنگام خستگی و خواب آلودگی از رانندگی پرهیز کنند.

وی ضمن توصیه به روستاییان و کشاورزان منطقه خاطرنشان کرد که ادوات کشاورزی خود را مجهز به سیستم روشنایی و علائم شبرنگ دار کنند تا در مواقع تاریکی هوا و کاهش میدان دید،شاهد تصادفات ناگوار نباشیم.

انتهای پیام/قوی نیوز

 

ارسال نظر