آخرین اخبارکد مطلب: 27195
تاریخ انتشار: ي, 1397/02/30 - 21:28
با حضور فرماندار شهرستان پارس آباد برنامه های مختلفی در آموزش و پرورش اصلاندوز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،با حضور فرماندار شهرستان پارس آباد،بخشدار و شهردار اصلاندوز،رئیس بنیاد مسکن شهرستان پارس آباد،جانشین فرماندهی بسیج عشایری،رئیس اداره آموزش و پرورش،روسای ادارت و اعضای شورای اسلامی شهر جلسه شورای آموزش و پرورش اصلاندوز با موضوعات برنامه ریزی جهت گرامیداشت حماسه سوم خرداد و سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)،احداث شهرک فرهنگیان،ایجاد اردوگاه دانش آموزی در کمپ توریستی قره قباق،تکمیل سالن ورزشی فرهنگیان،کمبود فضای آموزشی در داخل شهر،تامین زمین  برای هنرستان های کشاورزی منطقه در محل اداره آموزش و پرورش اصلاندوز برگزار شد.
علی علایی فرماندار شهرستان پارس آباد در این جلسه با بیان اینکه هزینه کردن در بعد آموزشی یک سرمایه گذاری محسوب میشود گفت:باید دغدغه های فرهنگیان را فراهم کرده و بستر مناسبی برای آنان ایجاد کنیم.
وی به توزیع و تقسیم عادلانه اعتبارات به تمامی بخش های شهرستان اشاره کرد و گفت؛بحث احداث شهرک فرهنگیان در الویت اصلی قرار دارد.
فرماندار شهرستان پارس آباد گفت:این پست و مقام امانت الهی در دست ماست که باید در جهت حفظ و صیانت از این امانت تلاش کنیم و در سایه تعامل و همکاری کارها را به جلو برده و به صورت جهادی عمل کنیم.
علایی همچنین از فرمانداران سابق شهرستان در خصوص همکاری با آموزش و پرورش و ارج نهادن به مسئله آموزش تقدیر و تشکر کرد.
سیدعباس مینایی بخشدار اصلاندوز نیز با اشاره به اینکه مدرسه شبانه روزی دخترانه در قشلاق بایندور جهت حل مشکل آموزشی قشلاقات همجوار ساخته شده است افزود:با برنامه ریزی های انجام شده توسط بخشداری و آموزش و پرورش منطقه،با مشارکت های خیرین،شوراهای اسلامی روستاها ،دهیاران و انجمن اولیا دانش آموزان اکثر مدارس روستاهای تابعه حصار کشی شده و یا در حال اجراست که علاوه بر فضای آموزشی فضای بهداشتی هم فراهم شده است.
وی همچنین از اجرای بیش از30کیلومتر جدول گذاری طرح هادی در روستاهای تابعه بخش خبر داد.
موسی کامکار رئیس بنیاد مسکن شهرستان پارس آباد نیز از ساخت 10واحد مسکن برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و زوج های جوان در اصلاندوز از حساب صد امام خبر داد و افزود:بنیاد مسکن هم آماده همکاری با آموزش و پرورش است.
قدرت مهرآوران رئیس اداره آموزش و پرورش نیز گفت:حدود 5300دانش آموز در اصلاندوز مشغول تحصیل هستند که حدود 120 مقام استانی در مسابقات ورزشی توسط دانش آموزان متوسطه دوره اول و دوم کسب شده است.
وی همچنین از اختصاص زمین برای هنرستان کشاورزی منطقه اصلاندوز از اراضی پایاب سد خداآفرین خبر داد و افزود:حدود 37درصد مدارس منطقه به صورت کانکس و حدود 23درصد بصورت بافت قدیم و حدود31 درصد بصورت بافت جدید است.
سرهنگ ناصر درستکار جانشین فرمانده ناحیه عشایری و شهروز مهرآوران شهرداراصلاندوز در سخنان جداگانه ای  از آمادگی لازم جهت همکاری و تعامل با آموزش و پرورش اصلاندوز خبر دادند.
در پایان حاضرین در جلسه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کردند.
بازدید از سالن ورزشی نیمه کاره اداره آموزش و پرورش که فرماندار برای پیگیری جهت ساماندهی این سالن قول مساعد داد و همچنین غبار روبی مزار شهدای گمنام از دیگر برنامه های سفر فرماندار شهرستان پارس آباد به اصلاندوز بود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر