آخرین اخبارکد مطلب: 27156
تاریخ انتشار: د, 1397/02/10 - 19:10
در جلسه اخیر اعضای کمیسیون اقتصادی و مقامات استان آذربايجان شرقي، پیشنهاد مشارکت کنسرسیوم بانکی کشور در تامین هزینه احداث خط آهن جلفا - اصلاندوز ارائه شد.

به گزارش ارس تبار ،اعتدال پرس نوشت: مجيد خدابخش استاندار آذربايجان شرقي در جلسه اخیر اعضای کمیسیون اقتصادی و مقامات استان در شهرستان جلفا که مسئولان ارشد بانک ملی و سپه و صندوق توسعه ملی کشور نیز حضور داشتند، پیشنهاد مشارکت کنسرسیوم بانکی کشور در تامین هزینه احداث خط آهن جلفا - اصلاندوز را ارائه داد.

بنا به اعلام نماینده مردم مرند و جلفا، منابع بانک ها 35 هزار میلیارد است و در این جلسه استاندار با اشاره به هزینه 600 میلیون یورویی این طرح مطرح کرد که این پول را به ما بدهید تا راه آهن جلفا - اصلاندوز که آذربایجان را از بن بست خارج می‌کند مجوزهایش را حل کنیم و کار شروع شود.

بر اساس تاکید استاندار، طرح توسعه راه آهن جلفا به سمت کشورهای همسایه و اروپا می تواند جلفا را به عنوان یکی از مناطق برتر ترانزیتی دنیا مطرح کرده و این طرح توجیه اقتصادی و درآمد بالایی به همراه دارد لذا مشارکت بانکهای کشور در این طرح بزرگ، بسیار سودمند است.

گفتنی است، با تکمیل حلقه منفصل خط ریلی در جلفا و تبدیل منطقه به چهارراه ترانزیت ریلی بین شرق و جنوب شرق آسیا با غرب آسیا و اروپا،مزیت های اقتصادی بیشمار و درآمد سرشار برای استان حاصل می شود.

در همین راستا، اعتدال پرس با تاکید بر اهمیت استراتژیک خط ترانزیت ریلی استان و تبدیل منطقه آزاد ارس به هاب بین المللی ترانزیت، چندی پیش در گفتگو با استاندار پیشنهاد تامین هزینه این خط از سوی کنسرسیوم های بانکی کشور و یا صندوق ذخیره ارزی با اذن رهبری را داده بود که با استقبال استاندار همراه شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر