آخرین اخبارکد مطلب: 27151
تاریخ انتشار: پ, 1397/02/06 - 18:10
تعدادی از کانال‌های دولتی علی‌رغم بخشنامه دولت مبنی بر خروج از تلگرام همچنان به فعالیت خود در این پیام‌رسان ادامه می‌دهند.

به گزارش ارس تبار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛۲۹ فروردین ماه سال جاری اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پس از  انتشار پیامی در کانال تلگرامی خود مبنی بر توقف فعالیتش در تلگرام،  بخشنامه‌ای  را به دستگاه‌های دولتی، قوای سه‌گانه و نهادهای عمومی غیردولتی  ابلاغ کرد و به آنها مهلت داد ظرف یک هفته هرگونه فعالیت و ارایه خدمات خود را از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی انجام دهند و بسترهای لازم در این زمینه را فراهم کنند.

در همین راستا مرکز مدیریت راهبردی امنیت فضای تبادل اطلاعات ریاست جمهوری با انتشار بخشنامه‌ای استفاده از پیام‌رسان‌های خارجی در تمامی نهاد‌ها و موسسات دولتی و عمومی غیردولتی را ممنوع اعلام کرد.

در متن این بخشنامه آمده است: در متن بخشنامه رضا جواهری، آمده است: « به استناد بند ۷ مصوبه شورای عالی فضای مجازی با موضوع سیاست ها و اقدامات ساماندهی پیام رسان های اجتماعی،می بایست کلیه نهادها و موسسات دولتی و عمومی غیر دولتی هرگونه تبلیغات خود در محیط پیام رسان های اجتماعی را صرفا از طریق پیام رسان های اجتماعی داخلی که به صورت رسمی از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام می شود انجام دهند. بدیهی است هرگونه استفاده از پیام رسان های اجتماعی خارجی برای مکاتبات اداری و ارائه خدمات اداری کماکان ممنوع است.»

پس از ابلاغ این بخشنامه ارگان‌هاى دولتى، عمومى و خصوصى شروع به تعطیلى کانال‌هاى خود در تلگرام کردند و با پیامى از ادامه فعالیت خود در پیام رسانهاى داخلی خبر دادند. حالا پس از اتمام  مهلت یک هفته ای برای توقف فعالیت نهاد‌های دولتی و عمومی در پیام‌رسان تلگرام، برخی از کانال‌ها همچنان به فعالیت خود در این پیام رسان ادامه مى‌دهند.

در ادامه فهرستی از کانال هایی  را مشاهده خواهید کرد که پس از پایان مهلت یک هفته‌ای دولت همچنان به فعالیت خود در تلگرام ادامه می‌دهند.

-کانال خبرگزاری ایرنا

کانال بین الملل ایرنا

کانال خبر آنلاین

کانال  اقتصاد آنلاین

- کانال  خبرگزاری برنا

کانال عصر ایران

کانال  عصر ایران

کانال خبر فوری

-کانال آخرین خبر

-کانال اتحادیه مخابرات

کانال وزارت ارتباطان و فناوری اطلاعات (تماس‌نیوز)

-کانال نسیم آنلاین

 کانال افکار نیوز

-کانال اتاق اصناف تهران

 کانال  موسسه اعتباری نور

-کانال سازمان غذا و دارو

-کانال  فدراسیون فوتبال

 کانال  فدراسیون فوتبال

-کانال  المپیک ایران

-کانال فدراسیون شطرنج

-کانال فدراسیون تکواندو

-کانال فدراسیون وزنه برداری

 کانال فدراسیون گلف

-کانال فدراسیون فوتبال ساحلی

-کانال فدراسیون کارگری

کانال فدراسیون کشتی

-کانال وزارت آموزش و پرورش

-کانال وزارت بهداشت

 کانال وزارت نیرو

-کانال ایمپاسکو ( مجموعه معدنی)

 کانال شانا (خبررسانی معتبر وزارت نفت)

کانال خبری وزارت ورزش و جوانان

-کانال گاز ایرانی

-کانال اورژانس

-کانال بورس

 

انتهای پیام/

 

ارسال نظر