آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 27061
تاریخ انتشار: ج, 1396/12/25 - 15:51
امام جمعه اصلاندوز گفت:عید نوروز فرصتی برای انجام صله ‌رحم و دید و بازدید از بزرگ ‌ترها است و این دقیقاً همان چیزی است که ائمه معصومین علیهم السلام و آموزه‌های دینی بدان تأکید داشته‌اند.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز به صله ارحام و توصیه و تاکید آیات و روایات متعدد به صله رحم در بین خانواده ها اشاره کرد و گفت:هرکس که قطع رحم کند گرفتار بلا شده و لعنت خدا شامل حال آن کس می شود.

وی افزود:عید نوروز فرصتی برای انجام صله ‌رحم و دید و بازدید از بزرگ ‌ترها است و این دقیقاً همان چیزی است که ائمه معصومین علیهم السلام و آموزه‌های دینی بدان تأکید داشته‌اند.
امام جمعه اصلاندوز با اشاره به اسراف در جامعه گفت:اسراف در جامعه متاسفانه زیاد است قرآن کریم توصیه کرده اسراف نکنید .خداوند اسراف کاران را دوست ندارد.

حجت الاسلام اسدزاده با بیان اینکه اسلام و قرآن با اسراف مخالف است افزود:اسراف موجب هلاکت می شود و هر کس اسراف گر باشد به گدایی می افتد.بنابراین خانواده ها در زندگی روزمره خود اسراف نکنند.

وی امانتداری،وفا به عهد و حسن خلق را از ویژگیهای اهل تقوا دانست و گفت:تصمیم بگیریم در همه کارها تقوا دخیل باشد.

امام جمعه اصلاندوز با تشریح بیانات مهم مقام معظم رهبری در دیدار نمایندگان مجلس خبرگان رهبری گفت:درخت انقلاب قدرتمند و ریشه ای و  محکم ثمره خوبی دارد و با صبر و حوصله و ایستادگی می توانیم بر دشمنان پیروز شویم.

حجت الاسلام اسدزاده در ادامه با بیان اینکه متاسفانه صدا و سیما در برنامه ها اشرافی گری را تبلیغ می کند گفت:رهبر انقلاب همواره بر مبارزه با اشرافی‌گری در همه عرصه‌ها تاکید کرده‌اند.

وی با تبریک آغاز ماه مبارک رجب از نمازگزاران خواست برای بهره مندی از فیوضات این ماه عزیز نهایت استفاده را ببرند.

خطیب جمعه اصلاندوز همچنین با تبریک فرارسیدن آغاز سال جدید ۹۷ به اهمیت و خصوصیات عید نوروز اشاره کرد و گفت:حضرت علی(ع) می فرماید:هر روزی که انسان گناه نکند آن روز برای او عید است.

حجت الاسلام اسدزاده ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و تلاشهای کلیه مسئولان کشور و منطقه در سال ۹۶ اظهار امیدواری کرد که در سال جدید بیش از پیش شاهد بهبود معیشت مردم باشیم.

امام جمعه اصلاندوز در پایان از خبرنگاران ارس تبار و صدا و سیما بدلیل پوشش خبری مراسمات ملی و مذهبی و کسب موفقیت های استانی در سال96 قدردانی کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر