آخرین اخبارکد مطلب: 27018
تاریخ انتشار: س, 1396/12/15 - 08:53
در پی انعکاس وضعیت نامطلوب معیشتی یک خانواده اردبیلی و تعهد کمیته امداد برای حمایت از این خانواده، مسکن خریداری شده ۳ ماه بعد از طرح وعده، تاکنون واگذار نشده است.

به گزارش ارس تبار مهرماه امسال بود که خبرگزاری مهر در گزارشی تحت عنوان«پناهگاهی پوشالی در سکونتگاه غیررسمی/ اینجا ۸ در گرو ۹ است» به تشریح وضعیت نامطلوب معیشتی یک خانواده چهار نفره پرداخت.

خانواده‌ای با پدری از کار افتاده و دو کودک هشت‌ساله و سه‌ساله که از کمترین امکانات زندگی از جمله آب و برق و گاز برخوردار نیستند و در خانه‌های سرهم‌بندی شده با بلوک‌های سیمانی و نایلون پلاستیکی سکونت دارند.

انعکاس وضعیت معیشت این خانواده دل شهروندان اردبیلی را به درد آورد و خیرین بسیاری برای حمایت از آن ها و تأمین معیشت و هزینه‌های تحصیل دو کودک اعلام آمادگی کردند.

به دلیل وضعیت نامناسب این منزل مسکونی واگذاری منزل مناسب به ویژه برای سپری کردن زمستان مطرح شده و در نهایت نیز با مراجعه خبرنگار مهر به ادارات متعدد تنها کمیته امداد حاضر به واگذاری مسکن شد.

اداره کل کمیته امداد استان اردبیل در آذر ماه تأمین مسکن برای این خانواده را عهده‌دار شد. با این وجود سه ماه از طرح این وعده سپری شده و این خانواده همچنان در مسکن سابق خود زندگی می‌کنند که مدیرکل کمیته امداد استان دلیل آن را ممانعت پدر خانواده از فروش این منزل برای تأمین مابقی مبلغ خرید خانه و یا تخریب آن عنوان کرد.

حسین دشتی به خبرنگار مهر گفت: کمیته امداد ۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض داشته و با کمک چهارمیلیونی یک خیر و کمک سه‌میلیونی یک خیر دیگر مقدمات تأمین منزل مسکونی در گلستان اردبیل فراهم شده است.

وی افزود: با این وجود برای تخصیص مسکن ما از مالک درخواست کردیم که مسکن فعلی را به فروش برساند و یا اینکه به دلیل ساخت‌وساز غیرمجاز و احتمال تجمع معتادان در این منزل مسکونی اجازه تخریب آن داده شود.

مدیرکل کمیته امداد استان متذکر شد: متأسفانه فعلاً تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده و شهرداری نیز برای تخریب این ساخت‌وساز غیرمجاز با حکم قضایی اعلام آمادگی کرده است.

دشتی با اشاره به وضعیت اسفبار ساکنان این خانه مسکونی تاکید کرد: ما آماده واگذاری هستیم اما تمایلی نداریم مسکن فعلی به محل تجمع معتادان تبدیل شود که لازم است نسبت به فروش یا تخریب آن اقدام شود.

وی ادامه داد: در صورتی که ساخت‌وساز غیرمجاز تخریب شود کمیته امداد حتی حاضر به تأمین مابقی هزینه خرید منزل مسکونی است و سریعاً این خانواده به منزل جدید انتقال داده می‌شوند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر