آخرین اخبارکد مطلب: 27015
تاریخ انتشار: س, 1396/12/15 - 11:13
رییس مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی اصلاندوز گفت:این مرکز در ایام عید آماده ارائه خدمات به مردم بخصوص میهمانان و گردشگران نوروزی خواهد بود.

"علی فیروزی"صبح امروز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ارس تبار ضمن تبریک فرارسیدن عید نوروز گزارشی از اقدامات و برنامه های مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شهید چمران اصلاندوز ارائه داد و گفت:بمناسبت عید نوروز 97 برنامه یکماهه تنظیم و کلیه پرسنل برای کشیک نوروزی مشخص شده اند.

وی افزود:در راستای تسهیل دسترسی مردم بخصوص میهمانان و گردشگران نوروزی به خدمات بهداشتی درمانی،این مرکز در ایام تعطیلات نوروزی آماده ارائه خدمات خواهند بود.

رییس مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی اصلاندوز با بیان اینکه امکانات و تجهیزات لازم برای بیماران در طول عید نوروز آماده و مهیاست گفت:در مرکز یک واحد دندان پزشکی داریم که در راستای خدمات هرچه بهتر به بیماران خوشبختانه با دکتر دندانپزشک تمدید قرارداد شده و تا پایان اسفند 96 راه اندازی خواهد شد.

فیروزی همچنین با اشاره به گزیدگی انواع حیوانات از جمله سگ در ایام عید گفت:کلیه امکانات و تجیهیزات دارویی بخصوص قسمت واکسن هاری تامین شده است.

وی از استقرار اورژانس طبق برنامه کشیک نوروزی در ورودی اصلاندوز بصورت 24 ساعته خبر داد و گفت:برای کنترل مواد غذایی برنامه بازدید بهداشت محیط در ایام تعطیلات از اماکن عمومی داخل شهر و روستاها انجام خواهد شد.

رییس مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی اصلاندوز با اشاره به عدم رعایت بهداشت در برخی اماکن نیز گفت:در اوایل اسفندماه 20 اخطاریه پلمپ اماکن داده شده بود که خوشبختانه قبل از پلمپ نسبت به بهسازی اماکن اقدام کرده اند.

فیروزی در ادامه با بیان اینکه در مواقع ازدیاد بیمار از پزشک مرکز بران علیا استفاده خواهیم کرد گفت:برنامه پزشکان،پرستاران و مامایی از 25 اسفند تا 15 فروردین ماه تنظیم شده و طی نامه مکتوب به استان اردبیل ارسال شده است.

وی ضمن توصیه به شهروندان و روستاییان منطقه افزود:از فروشندگان دوره گرد سعی شود خریداری نشود چرا که اکثرا بیماری زا هستند از جمله بیماری های اسهال از موارد این نوع غذاها بشمار می رود،در رستوران از سبزیجات استفاده نکنند این یک بخشنامه وزارتی است و سعی شود از یخ هایی که تاییدیه بهداشت ندارند استفاده نکنند.

این مسئول با تاکید بر عدم استفاده خودسرانه از داروها افزود:بیماران از مصرف خودسرانه دارو خودداری کرده و در جهت بهبود وضعیت بیماری و پیشگیری از عواقب احتمالی حتما به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنند.

فیروزی همچنین با اشاره به حوادث احتمالی چهارشنبه سوری، ضمن هشدار به استفاده کنندگان از مواد محترقه و آتش زا گفت:در چهارشنبه سری آمادگی کامل داریم هرگونه مواردی که رخ داد فورا درمان و رسیدگی شده اما شخص خاطی بخاطر بی توجهی به هشدارها به مراجع قضایی معرفی خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به امکانات لازم برای بیماران قلبی هم گفت:دستگاه شوک و نوار قلب بمناسبت عید نوروز سرویس دهی کامل شده و هیچگونه مشکلی در این دستگاهها وجود ندارد.

رییس مرکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی اصلاندوز در پایان از مردم خواست،موارد قلبی را که در منزل اتفاق می افتد فورا با 115 تماس بگیرند تا بموقع نسبت به احیای بیمار و اقدامات لازم توسط پرسنل اورژانس 115 انجام گیرد.

شهر اصلاندوز در 200 کیلومتری شمال غربی استان اردبیل واقع شده و در همسایگی کشور جمهوری آذربایجان است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر