آخرین اخبارکد مطلب: 27004
تاریخ انتشار: ش, 1396/12/12 - 23:34
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پارس آباد حبر داد؛
ایجاد پارک دوستی و تفرجگاه ساحلی در تالاب سد میل مغان اصلاندوز
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پارس آباد از ایجاد پارک دوستی و تفرجگاه ساحلی در تالاب سد و مغان اصلاندوز در سال آینده خبر داد.

"ولی فصیحی"در گفت و گو با خبرنگار ارس تبار ضمن تبریک آغاز هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اظهار کرد:اراضی ملی شهرستان پارس آباد به وسعت 64هزار و 97 هکتار بوده که از مساحت فوق 63 هزار هکتار را اراضی مرتعی و حدود یک هزار هکتار را اراضی جنگلی تشکیل می دهند.

وی افزود:اراضی جنگلی در حاشیه ارس و در امتداد مرزی ایران و کشور آذربایجان واقع شده که گونه های غالب درختی آن صنوبر،سفیدپلت،سنج،بید و گز است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پارس آباد اراضی مرتعی شهرستان را از لحاظ درجه بندی جزءمرتع درجه یک و دو عنوان کرد و گفت:اکثرا در فصول سرد سال تا اواسط بهار توسط بهره برداران و عشایر منطقه مورد استفاده قرار می گیرد که به عنوان مراتع قشلاقی معروف است.

فصیحی به حوزه های آبخیزداری شهرستان پارس آباد اشاره کرد و گفت:از بین حوزه های آبخیز شهرستان 4 حوزه آبخیز قوری چای،قنبرلو،کورلار و صفی خانلو مهمترین حوزه های آبخیز داری شهرستان هستند که به جهت شرایط فیزیوگرافی و میزان بالای فرسایش و تولید رسوب و سیل خیز بودن آنها به عنوان حوزه های پرخطر مورد توجه اداره منابع طبیعی و آبخیزاری شهرستان بوده است.

وی احیای 20 هکتار،8/2 هکتار رفع تصرف،7 مورد قلع و قمع و 6 هزار و 480 ساعت گشت و مراقبت را از اقدامات یگان حفاظت شهرستان در سال 96 عنوان کرد و گفت:جنگل کاری های مصوب سال 96،جنگل کاری حاشیه جاده پارس آباد به طرف اسلام آباد و جنگل کاری روستاهای دوست کندی و قره قباق است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پارس آباد همچنین از ایجاد پارک دوستی و تفرجگاه ساحلی در تالاب سد و مغان اصلاندوز در سال ۹۷ خبر داد و گفت:نقشه و زیرساخت پارک مشخص شده‌است.

به گزارش ارس تبار،ولی فصیحی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پارس آباد مغان پیش از خطبه های نماز جمعه اصلاندوز بمناسبت هفته منابع طبیعی گزارشی از اقدامات و عملکرد این اداره را به نمازگزاران ارائه داد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر