آخرین اخبارکد مطلب: 26996
تاریخ انتشار: ج, 1396/12/11 - 16:41
امام جمعه اصلاندوز با اشاره به روز درختکاری و هفته منابع طبیعی گفت:درختکاری در سالم سازی جامعه و سلامتی انسان موثر است.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین عظیم اسدزاده در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز با تبریک هفته امور تربیتی و تربیت اسلامی به راههای تربیت موثر در جامعه اشاره کرد و گفت:الگوگیری،تربیت از راه عادت و فطرت و موعظه از راههای موثر در تربیت اسلامی هستند.

وی منشا اساسی و مهم تربیت را قرآن و ائمه اطهار(ع) عنوان کرد و گفت:دارایی،دانایی و توانایی سه مساله مهم در تربیت است و اگر کسی که می خواهد فردی را تربیت کند باید این سه مساله را داشته باشد.

 

امام جمعه اصلاندوز با بیان اینکه تربیت خیلی مهم است و باید این مقوله در جامعه و مدارس جدی گرفته شود گفت:خداشناس بودن،خضوع،خشوع و تقوا در علوم تربیتی و تربیت اسلامی موثر است.

حجت الاسلام اسدزاده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر از تمامی زحمت کشان تعلیم و تربیت و مربیان آموزش و پرورش اصلاندوز قدردانی کرد.

وی در ادامه به تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار دست اندرکاران کنگره 14 هزار شهید جامعه کارگری اشاره کرد و گفت:این قشر زحمتکش جامعه اسلامی برای رفع مشکلات کشور بسیار تلاش می کنند مخصوصا در دوران دفاع مقدس جانانه در مقابل دشمنان ایستادگی کرده و در این راه شربت شیرین شهادت را نوشیدند.

امام جمعه اصلاندوز با اشاره به بیانات رهبری بزرگداشت شهدا را لطف و اراده الهی دانست و گفت:تکریم شهدای اقشار مختلف مخصوصا قشر کارگری باید در جامعه زنده نگهداشته شود.

حجت الاسلام اسدزاده با تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین(س)،معرفت،عفاف،حجاب،شجاعت و غیرت را از نمونه های زندگی آنحضرت عنوان کرد و روز همسران و مادران شهدا را گرامی داشت.

وی در ادامه با اشاره به سالروز تاسیس کمیته امداد امام (ره)گفت:کمیته امداد نهاد مقدسی است که با تدبیر امام راحل از زمان تاسیس تا کنون منشا خیرات و برکات شده است.

امام جمعه اصلاندوز همچنین با اشاره به روز درختکاری و هفته منابع طبیعی به جایگاه درختکاری در اسلام اشاره کرد و گفت:درختکاری در سالم سازی جامعه و سلامتی انسان موثر است.

حجت الاسلام اسدزاده از سپاه ناحیه عشایری بدلیل برگزاری موفقیت آمیز مانور تاکتیکی گردان بیت المقدس که با قدرت و عظمت برگزار شد تقدیر و تشکر کرد.

وی با قدردانی از سیدسجاد میرزایی خبرنگار ارس تبار بعنوان فعال رسانه ای در حوزه اقتصاد مقاومتی در سطح استان اردبیل و کسب مقام در این حوزه گفت:مقام معظم رهبری سالهاست در موضوع اقتصاد مقاومتی تاکید می فرمایند و این امر در پایگاه خبری ارس تبار بخوبی انعکاس یافته است.

امام جمعه اصلاندوز به پذیرش سراسری حوزه های علمیه اشاره کرد و گفت:علاقمندان به فراگیری علوم دینی می توانند جهت شرکت در آزمون ورودی و طی مراحل پذیرش به حوزه های علمیه مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر