آخرین اخبارکد مطلب: 26991
تاریخ انتشار: چ, 1396/12/09 - 23:23
فرماندار پارس‌آباد در جمع اهالی قشلاق قنبرلوی اصلاندوز بر ضرورت گازرسانی به روستاها و قشلاق های بدون گاز تاکید کرد.

به گزارش ارس تبار،عصر امروز چهارشنبه فرماندار شهرستان پارس آباد،بخشداران اصلاندوز و اسلام آباد و روسای ادارات امور عشایری و آب و فاضلاب روستایی شهرستان و سایر مسئولان با اهالی قسلاق قنبرلوی وسطی اصلاندوز دیدار کردند.

سید عباس مینایی بخشدار اصلاندوز در جمع اهالی قشلاق قنبرلوی وسطی به تشریح موقعیت جغرافیایی و انسانی روستاها نسبت به بررسی مشکلات و مطالبات اهالی و برنامه های در دست اجرا پرداخت.

اکبر صمدی فرماندار شهرستان پارس آباد هم با بررسی بودجه دهیاری ها و برآوردهای انجام شده نسبت به شروع عملیات اجرایی طرح هادی با اعتبار صد میلیون تومان دستورات لازم را صادر و به ادارات امور اب و دفتر فنی فرمانداری دستور داد نسبت به برآورد و تعریف پروژه ای جهت آبرسانی به قشلاقات قنبرلوی وسطی،قنبرلوی حاج محمدحسن،کلاش،ایمانقویی مشهد علی، ایمانقویی محمد جلیل و روستاهای دیگر ظرف دو هفته اقدام و گزارشات لازم را با نظارت بخشدار به فرمانداری جهت تخصیص اعتبارات ممکن ارائه دهند.

وی همچنین به دفتر فنی فرمانداری دستور داد که نسبت به تشکیل جلسه و مکاتبات لازم با ادارات مرتبط در خصوص عدم آنتن دهی موبایل در این قشلاقات اقدام و نتیجه را به بخشدار و شورا و دهیار مربوطه اعلام کنند.

اکبر صمدی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۱روستا و قشلاق عشایری این شهرستان مرزی فاقد لوله کشی آب آشامیدنی سالم و بهداشتی است گفت:خط انتقال و شبکه گذاری مجتمع آبرسانی امام علی (ع) به اتمام رسیده و منبع یک هزار متر مکعبی آن در دست اجراست که با تکمیل و بهره برداری کامل از این مجتمع ، مشکل نبود و یا کمبود آب آشامیدنی بسیاری از روستاهای منطقه مرتفع می شود.

وی با بیان اینکه این طرح هم اکنون با شتاب خوبی اجرا می شود، گفت:علاوه بر این، طراحی و اجرای یک خط انتقال دیگر برای آبرسانی به هشت قشلاق عشایری با همت و همکاری اداره آب و فاضلاب روستایی و امور عشایری شهرستان در دستور کار است.

صمدی به ضرورت گازرسانی به روستاها و قشلاق های بدون گاز تاکید و بیان کرد: پکیج گازرسانی به قشلاق قنبرلو نیز طراحی شده و که در سال ۹۷در کنار اجرای طرح هادی عملیاتی خواهد شد.

فرماندار پارس آباد همچین نبود پوشش ارتباطی تلفن همراه در برخی از روستاها و مناطق عشایرنشین را از مشکلات مهم این شهرستان عنوان و بیان کرد:تقویت پوشش خطوط تلفن همراه و رفع مشکل آنتن دهی از خواسته ها و مطالبات اصلی تعداد زیادی مردم روستاهای عشایری از جمله قشلاق قنبرلو است که باید در این راستا اقدام اساسی و جدی صورت گیرد.

وی از اختصاص ۵۰۰ میلیون ریال اعتباراولیه برای آبرسانی و دو میلیارد ریال نیز برای آسفالت راه ارتباطی قشلاق قنبرلو خبر داد و افزود:خدمات رسانی به قشلاق ها و مناطق روستایی و عشایرنشین و رفع نیازهای و مطالبات آنان از سیاست ها و برنامه های مهم دولت تدبیر و امید است.

در ادامه اهالی قشلاق قنبرلو نیز ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های فرماندار و بخشدار اصلاندوز،نسبت به وجود مشکل در خصوص اختلاف با منابع طبیعی اشاره کردند و در این مورد فرماندار پارس آباد دستورات لازم را به رئیس محترم منابع طبیعی شهرستان بصورت کتبی صادر کرد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر