آخرین اخبارکد مطلب: 26869
تاریخ انتشار: د, 1396/11/16 - 15:41
از افتتاح ساختمان اداره گاز تا بهره برداری از مدرسه توحید اسمعلی کندی
20 پروژه عمرانی با اعتبار 70 میلیارد ریال در اصلاندوز به بهره‌برداری رسید+تصاویر
پنجمین روز از دهه مبارك فجر، فرماندار پارس آباد مغان با حضور در اصلاندوز 20 پروژه عمرانی اقتصادی را با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد ريال افتتاح کرد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،پیش از ظهر امروز دوشنبه با حضور امام جمعه اصلاندوز،فرماندار شهرستان پارس آباد،مدیرکل آموزش و پرورش و مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل،بخشدار اصلاندوز،فرمانده سپاه ناحیه عشایری،فرمانده مرزبانی و انتظامی،جمعی از مسئولان و شوراهای بخش و شهر آیین پرده برداری طرحها و پروژه های بخش اصلاندوز برگزار شد.

در این مراسم سید عباس مینایی بخشدار اصلاندوز گزارشی از پروژه ها و طرحهای افتتاحی در دهه مبارک فجر را ارائه کرد و گفت:پایانه فیبر نوری،ساختمان اداره گاز،مدرسه اسمعلی کندی،گازرسانی به روستاهای ایدر علیا و سفلی و طرح های روستایی دهیاری ها از جمله پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر امسال عنوان کرد.

وی همچنین از کلنگ زنی اجرای شبکه آبیاری مدرن به اراضی حاشیه دره رود خبر داد و گفت:برای اجرای این پروژه حدود 150 میلیارد تومان اعتبار گذاشته شده است.

در ادامه ساختمان اداره گاز اصلاندوز با زیربنای 450مترمربع با اعتباری بالغ بر 650 میلیون تومان امروز با حضور مسئولان افتتاح شد.

این ساختمان در دوطبقه اداری و مسکونی که از سال 94 آغاز شده بود امروز به بهره برداری کامل رسید.

همچنین آیین افتتاح مدرسه اسمعلی کندی اصلاندوز طی مراسمی در این روستا برگزار شد.

در این مراسم قدرت مهرآوران رییس آموزش و پرورش اصلاندوز ضمن خیرمقدم گویی گزارشی از اقدامات پروژه های آموزش و پرورش را ارائه داد.

دولت لطفی مدیرکل نوسازی مدارس استان اردبیل نیز در این مراسم از افتتاح 16مدرسه در ایام دهه مبارک فجر در سطح استان خبر داد و گفت:برای احداث مدرسه سه کلاسه اسمعلی کندی با زیربنای 350 متری مبلغی بالغ بر 350 میلیون تومان هزینه شده است.

اکبر صمدی فرماندار شهرستان پارس آباد در این مراسم ضمن تبریک دهه مبارک فجر از افتتاح 73 پروژه عمرانی اقتصادی با اعتبار 126 میلیون تومان در دهه فجر در سطح شهرستان پارس آباد خبر داد و گفت:مطالبات اهالی در بحث گازرسانی است در این زمینه از 247 روستای شهرستان حدود 152 از گاز بهره مند شده اند و 51 روستا نیز در دست اجراست و سال آینده روستایی بدون گاز نخواهیم داشت.

وی با اشاره به طرح آبیاری مدرن به اراضی حاشیه دره رود نیز گفت:طرح آبیاری تحت فشار حدود 4200 هکتار از اراضی شرق و غرب دره رود اصلاندوز از پایاب سد عمارت تحت آبیاری مدرن قرار گرفته می شود کار مهمی است دولت سرمایه گذاری کرده که پس از اتمام و بهره برداری این طرح مشکلی از لحاظ کمبود آب در این روستاها نخواهیم داشت.

فرماندار پارس آباد در مورد دیگر پروژه های بخش گفت:برای روکش آسفالت بران علیا تا اصلاندوز و طاهر آباد تا گدایلو اعتبار اختصاص یافته است که با مساعد شدن هوا عملیات این پروزه بعدا از تعطیلات نوروز آغاز می شود.

صمدی همچنبن با اشاره به بهره مندی روستاهای اصلاندوز از آب شرب سالم و پایدار گفت:طرح آبرسانی به 43 روستا و قشلاق تا تابستان سال آینده به اتمام می رسد که امیدواریم هفنه دولت شاهد افتتاح آبرسانی و بهره برداری آبیاری مدرن اراضی شرق و غرب باشیم.

افتتاح گازرسانی به روستاهای ایدر علیا و سفلی از دیگر برنامه های افتتاح پروژه های بخش اصلاندوز بود که ساکنان این روستاها از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

برای اجرای این پروژه از طریق شرکت اداره گاز حدود 750میلیون تومان هزینه شده است.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر