آخرین اخبارکد مطلب: 26846
تاریخ انتشار: چ, 1396/11/11 - 14:58
رئیس اداره حفاظت محیط زیست پارس آباد:
مراسم روز جهانی تالاب‌ها در اصلاندوز مغان برگزار می شود
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد از برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی تالاب‌ها در محل تالاب سد میل و مغان اصلاندوز خبر داد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،دوم فوریه،13 بهمن مصادف با روز جهانی تالاب‌ها است که هر سال مراسمی به مناسبت این روز جهانی و با هدف تاکید بر حفظ و نگهداری از این اکوسیستم‌های حیاتی و استفاده پایدار از آنها در سراسر جهان و شهر مرزی اصلاندوز مغان برگزار می‌شود.

بدین جهت امروز جلسه تعامل و هماهنگی برگزاری هر چه با شکوهتر روز جهانی تالابها با حضور بخشدار اصلاندوز،شهردار،فرمانده سپاه ناحیه عشایری،جانشین مرزبانی،رئیس اداره محیط زیست شهرستان پارس آباد و جمعی از مسئولان در بخشداری اصلاندوز تشکیل شد.

هاشم میرزانژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست پارس آباد ضمن گرامیداشت فرارسیدن دهه مبارک فجر و تسلیت ایام فاطمیه گفت:شعار امسال روز جهانی تالاب‌‌ها با عنوان "تالاب‌ها برای آینده شهری پایدار" نامگذاری شده که هدف از این نامگذاری، افزایش آگاهی و اطلاع رسانی به نسل‌های جوان و نیز تمام مردم دنیا با تاکید بر سلامت تالاب‌ها و ارزش‌های منحصر به فرد این اکوسیستم‌های طبیعی بر روی جوامع انسانی است.

وی با بیان اینکه تالاب‌ها جزء اکوسیستم‌های طبیعی با تنوع زیستی بسیار بالا و کم‌نظیر روی این کره خاکی هستند گفت:تالاب سد میل و مغان در اصلاندوز یکی از نقاط زیبای تالابی و گردشگری طبیعی در شمال استان اردبیل به شمار می‌رود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست پارس آباد با اشاره به برگزاری مراسم روز جهانی تالابها گفت:این مراسم مثل سالهای گذشته روز شنبه 14 بهمن همزمان با دهه مبارک فجر برگزار می شود که برنامه‌هایی از قبیل بازدید مسئولان و دانش آموزان از تالاب،تشکیل زنجیره انسانی،پرنده نگری،توزیع بسته های فرهنگی و کارگاه آموزشی تدارک دیده شده است.

میرزانژاد همچنین  از ورود گونه حائز اهمیت بین المللی غاز پیشانی سفید کوچک به تالاب سدمیل مغان اصلاندوز خبر داد و افزود:این گونه همه ساله توسط کارشناسان داخلی و بین المللی پایش می شود که نشان از اهمیت بسیار بالای این تالاب است.

در این جلسه سید عباس مینائی بخشدار اصلاندوز ضمن تاکید بر ثبت تالاب سد میل و مغان در کنوانسیون رامسر از تخصیص اعتبار جهت ایجاد تفرجگاه در اطراف سد میل و مغان خبر داد.

در ادامه هر یک از اعضای جلسه نظرات و پینشهادات خود را برای برگزاری هر چه با شکوهتر روز جهانی تالابها اراده داده و برای مساعدت و حضور در این مراسم اعلام آمادگی کردند.

به گزارش ارس تبار،تالاب سد میل و مغان در سه کیلومتری اصلاندوز همه ساله با فرا رسیدن فصل سرما، پذیرای بیش از 30 هزار قطعه پرنده مهاجر از مناطق سیبری و شمال اروپاست.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر