آخرین اخبارپربازدیدترین اخبار


کد مطلب: 26782
تاریخ انتشار: ش, 1396/10/30 - 15:06
استاندار اردبیل بر اولویت قرار گرفتن ساخت شهرک‌های صنعتی در اصلاندوز تاکید کرد.

به گزارش ارس تبار،اکبر بهنام‌جو امروز در ششمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بر اولویت قرار گرفتن ساخت شهرک‌های صنعتی در برخی از بخش‌ها و مناطق به مانند اصلاندوز تاکید کرد و گفت:در صورت رونق شهرک‌های صنعتی، فعالیت‌های اقتصادی، کارآفرینی و جلوگیری از مهاجرت مردم از روستاها و شهرهای کوچک ارمغان این برنامه مهم اقتصادی خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه باید از شهرک‌های صنعتی خصوصی حمایت شود، تصریح کرد: هر گونه ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید باید دارای توجیه اقتصادی لازم باشند و بدون انجام کار مطالعاتی دقیق و بررسی تمامی جوانب، شروع ساخت شهرک‌های جدید از بازدهی اقتصادی برخوردار نخواهد بود.

استاندار اردبیل ادامه داد: باید ظرفیت دستگاه‌ها برای تأمین و جذب اعتبارات مشخص شود که به چه میزان از توانایی و قابلیت جذب اعتبارات مورد نیاز برخوردار هستند تا با برگزاری جلسات منظم با اعضای شورای برنامه‌ریزی و استانداری برآیند کلی برای افزایش جذب منابع ترسیم شود.

بهنامجو برخورداری از رویکرد جهشی در برنامه‌هایی که با محوریت توسعه در ارتباط هستند را لازم شمرد و ادامه داد: برای تحقق این موضوع علاوه بر برخورداری از تیمی قوی و منسجم نیازمند برنامه‌های جامع و مدونی هستیم که تمامی احتمالات و راه‌های مورد نظر برای پیشرفت اقتصادی استان را در نظر گرفته باشند.

وی اظهار کرد: مکان‌یابی مناسب پروژه‌ها و طرح‌های مختلف عمرانی و اقتصادی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده تا در دستیابی به زیرساخت‌های اولیه و امکاناتی نظیر مسیر مناسب مواصلاتی، آب، برق، گاز و دیگر نیازهای مهم با مشکل خاصی همراه نشویم.

بهنامجو افزود: پیش از شروع پروژه‌ها با کارشناسی دقیق هزینه تمام شده طرح‌ها نیز به شکل قابل توجهی پایین خواهد آمد و علاوه بر آن برای جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز جاذبه ایجاد خواهد شد تا برای سرمایه‌گذاری و شروع طرح‌های مختلف اقتصادی و تجاری خود پیشگام شوند.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه باید از شهرک‌های صنعتی خصوصی حمایت شود، تصریح کرد: هر گونه ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی جدید باید دارای توجیه اقتصادی لازم باشند و بدون انجام کار مطالعاتی دقیق و بررسی تمامی جوانب، شروع ساخت شهرک‌های جدید از بازدهی اقتصادی برخوردار نخواهد بود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر