آخرین اخبارکد مطلب: 26733
تاریخ انتشار: پ, 1396/10/21 - 16:59
بخشدار اصلاندوز با بیان اینکه رویکرد ما در اجرای طرح هادی رویکرد استفاده از مصالح بوم آورد است گفت:این طرح در 50 روستای اصلاندوز اجرا شده و یا در حال اجراست.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،سید عباس مینایی امروز در بازدید از اجرای طرح هادی در روستاها گفت:از 130 روستای بخش اصلاندوز تعداد 50 طرح هادی اجرا شده و یا در حال اجراست.

وی افزود:رویکرد ما در اجرای طرح هادی رویکرد استفاده از مصالح بوم آورد و همگام با استفاده از خودیاری و کمک مردم و شوراهای اسلامی روستاهاست .

بخشدار اصلاندوز اظهار کرد:در کل بخش طی سه سال در حدود 20 کیلومتر بصورت طولی جدول گذاری و در چندین نقطه نیز بصورت سنگ فرش پازل بندی شده است که پیش بینی می شود تا پایان سال 97 در روستاهای بالای 20 خانوار طرح هادی اجرا شود.

مینایی با بیان اینکه طرح هادی در روستاها در راستای فراهم سازی زمينه توسعه و عمران نقاط روستايی و بهسازی و مقاوم‌سازی روستاها تهيه و اجرا می شوند گفت:این طرح بر بهبود و بالابردن کیفیت زندگی در روستاها و نهایتا محقق شدن توسعه روستایی مثمر ثمر خواهد شد.

وی ضمن اشاره به رعایت نکات فنی در اجرای طرح های عمرانی در روستاها،اجرای سریع و رشد فزاینده پروژه های عمرانی دهیاری ها در روستاها را نتیجه سیاستهای صحیح دولت در راستای توجه به عمران و توسعه روستاها دانست.

به گزارش ارس تبار،طرح هادی روستايی به عنوان سند توسعه روستا است که مهمترين اهداف زير را دنبال می کنند:زمينه سازی برای توسعه و عمران روستاها با توجه به شرايط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعي آن منطقه،تامين و توزيع عادلانه امكانات اجتماعی، توليدي و رفاهی در ميان روستائيان، نظارت و توسعه كالبدی روستاها،توجه ويژه جهت توسعه مسكن روستائيان و خدمات زيست محيطی و عمومی به آنها،برنامه ريزی برای مشاركت روستائيان در تهيه و اجراي طرح هادی در راستای شعار همه با هم،ساماندهی شبکه منظم از نظام توزيع خدمات و کالا در سطح روستاهای دهستان و بهبود وضعيت اقتصادی روستاها از طريق تسهيلات توليدی، اشتغال و ارتقاء در آمد روستاييان.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر