آخرین اخبارکد مطلب: 26374
تاریخ انتشار: ي, 1396/08/21 - 10:51
این روزها اتمام زودهنگام حجم ترافیک اینترنت مخابراتی صدای مشترکان اصلاندوزی را در آورده است.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،اتمام زودهنگام حجم اینترنت مخابرات در مقایسه با ماههای قبل بشدت بیشتر شده بطوریکه مردم اصلاندوز نسبت به این وضعیت گلایه مند هستند.

در این مورد طی پیگیریهای که صورت گرفت،حق زاده رییس مخابرات شهرستان پارس آباد علت اتمام زودهنگام حجم اینترنت را افزایش سرعت اینترنت مخابرات نسبت به ماههای قبل عنوان کرد.

اما در این میان حجم شبانه نیز از لیست اینترنت مخابرات حذف شده که قرار بود بجای حجم شبانه حجم نامحدود در نظر گرفته شود.

یکی از مشترکان امروز به خبرنگار ارس تبار گفت:3 روزه اینترنتم را شارژ کردم الان حساب کاربریمو نگاه کردم دیدم 3 گیگش استفاده شده در حالی که دانلود آنچنانی هم نداشتم.چجوری حساب میکنن ؟
با این حال رعایت نکات زیر در جلوگیری از اتمام زودهنگام ترافیک اینترنت مشترکان موثر هستند.
1-اولین دلیل که باعث اتمام ترافیک زودهنگام مشترکین ADSL می شود دسترسی غیرمجاز افراد سودجو به اینترنت شما است.
برای اینکه ADSL شما مورد سوءاستفاده قرار نگیرد ساده‌ترین راه تغییر نام (NAM SSID) یا شبکهٔ رایانه‌ای و مخفی کردن (HIDEN) این نام است و برای پسورد نیز از کارکتر های عددی و حروفی کوچک و بزرگ و استفاده از اشکال همانند #،*،@ می‌باشد.
یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از سو ء استفاده از ADSL استفاده از MAC ADRESS گوشی و تبلت و.. و معرفی این دستگاه‌ها به مودم ADSL خانگی است.
2-دومین دلیل اگر تنظیمات دانلود اتوماتیک عکس، صدا و فیلم در تلگرام شما فعال باشد حجم ترافیک بسته شما زود تمام می‌شود.
3- سومین دلیل فعال بودن تنظیمات اتوماتیک روزآمد کردن ویندوز و یا هر برنامه‌ای دیگری که نیاز به آپدیت داشته باشد برای جلوگیری از این امر Updat اتوماتیک آنها را غیرفعال کنید.
باتوجه به دلایل زیر اگر مشترکان اینترنت با رعایت این موارد باز دچار اتمام زودهنگام حجم خودشان شدند چه باید بکنند؟
بنا به گفته مسئولان مشترکان می توانند علاوه بر مشاهده ریزمصرف اینترنت در محیط کاربری ADSL خود با شماره 2020 اپراتور مخابرات استان تماس گرفته و از نحوه کارکرد اینترنت خود با خبر شوند.
امید است مسئولان در راستای استفاده مردم از اینترنت پرسرعت مخابرات و برخورداری از اینترنت مطلوب و رضایت بخش بتوانند اقدامات موثرتری برای رضایتمندی مشترکان سیستم ADSL انجام دهند.

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها

حالا این که حجم اینترنت بخاطر زیاد شدن سرعتش زود تموم میشه قبول ، اما چرا ترافیک شبانه حوف شده ؟ اینو چی میگن‌؟
ارسال نظر