آخرین اخبارکد مطلب: 26239
تاریخ انتشار: ج, 1396/07/28 - 11:32
جلسه سران عشایر اصلاندوز مغان با رییس سازمان بسیج عشایری کشور در محل سالن جلسات هنگ مرزی این شهر تشکیل شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،در این جلسه اکبر صمدی فرماندار شهرستان پارس آباد ضمن خیر مقدم گویی به رییس سازمان بسیج عشایری کشور و هیات همراه اظهار امیدواری کرد که سفر سردار محمدی مایه خیر و برکت برای عشایر شهرستان باشد.

وی به مسایل و مشکلات پیش روی عشایر و روستاهای شهرستان پارس آباد اشاره کرد و گفت:بیش از 170 قشلاق شهرستان با مشکل اساسی آب شرب و احشام مواجه هستند.

فرماندار شهرستان پارس آباد اظهار کرد:هرساله ما از اعتبارات استانی و تملک دارایی بیش از یک میلیارد تومان اعتبار برای آبرسانی به قشلاقات هزینه می کنیم که برای تداوم آبرسانی معطل اعتبار لازم برای بهره برداری هستیم.

صمدی با اشاره به کوچ زودهنگام عشایر از ییلاقات به قشلاقات در اثر خشکسالی مناطق ییلاقی گفت:امید است در سطح کلان کشوری به این مقوله از جانب شما صادر بشود و نواقصاتی که در معیشت عشایر وجود دارد مطرح شود.

سردار علی پاشا محمدی نیز با اشاره به مشکلات عشایر گفت:در حوزه های مختلف منابع طبیعی،دامپزشکی،آموزش و پرورش و بهداشت و درمان مشکلات دسته بندی بشود و ما پیگیری خواهیم کرد.

رییس سازمان بسیج عشایری کشور با تاکید بر تشکیل جلسه بررسی مسایل عشایر در شورای عالی عشایری در استانداری افزود:در این شورا مشکلات و مسایل پیش روی عشایر از جمله آب شرب و آب احشام مطرح بشود و ما نیز در مرکز با تعاملی که داریم با چند تن از وزیران این مشکلات را به تفکیک موضوع و مشکل دسته بندی کرده و به وسع خودمان پیگیری می کنیم.

حجت الاسلام اسدزاده امام جمعه اصلاندوز نیز ضمن خوش آمدگویی به اعضای جلسه و رییس سازمان بسیج عشایری کشور به ارائه مشکلات عشایر اصلاندوز پرداخت و کمبود آب شرب را بزرگترین مشکل عشایر این منطقه دانست و گفت:نبود صنایع تبدیلی در منطقه با توجه به پتانسیل بالای کشاورزی از دیگر مشکلات باغداران و کشاورزان اصلاندوز و شهرستان پارس آباد است.

در ادامه چند تن از سران عشایر به نمایندگی از اهالی قشلاقات اصلاندوز و مغان به ارائه مشکلات عشایر پرداخته و خواستار رفع این مشکلات شدند.

به گزارش ارس تبار،جلسه بررسی مسایل و مشکلات عشایر شهرستان پارس آباد با حضور رییس و جانشین سازمان بسیج عشایری کشور،امام جمعه اصلاندوز،معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل،فرماندار شهرستان پارس آباد،بخشدار اصلاندوز،فرماندهان سپاه شهرستان پارس آباد،نیر و اصلاندوز،فرمانده گروهان مرزی و برخی از سران و طوایف عشایر در هنگ مرزی اصلاندوز برگزار شد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر