آخرین اخبارکد مطلب: 26223
تاریخ انتشار: د, 1396/07/24 - 16:37
مجمع عمومی بسیج شهر مرزی اصلاندوز مغان با حضور جمعی از بسیجیان این شهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،پیش از ظهر امروز دوشنبه جلسه مجمع بسیج شهر اصلاندوز با موضوع علل و عوامل افزایش طلاق با حضور هیئت رئیسه مجمع و جمعی از بسیجیان و ریش سفیدان در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهر برگزار شد.

در این جلسه کارگروههای تخصصی و اعضای مجمع بسیج نظرات و راهکارهای خود را برای کاهش طلاق در منطقه بخصوص مناطق عشایری اصلاندوز ارائه دادند.

این جلسه که به همت دفتر راهبردی سپاه ناحیه عشایری اصلاندوز تشکیل شده بود،بیانیه پایانی مجمع توسط ابوالفضل نوایی رییس مجمع بسیج شهرستان قرائت شد.

با صلوات بر محمد و آل محمد و عرض تسلیت بمناسبت ایام سوگواری حضرت ابا عبداله الحسین (ع) و یاران باوفای ایشان و تجدید میثاق با آرمان ها و ارزشهای معمار کبیر انقلاب اسلامی ،حضرت  امام خمینی (ره)و پیروی از منویات مقام عظمای ولایت ،حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی)، اعلام می‌دارد با توجه به مسئولیت شرعی ما بسیجیان در راستای حل و فصل ، رفع مسائل و مشکلات منطقه ای و همفکری و همکاری با مسئولین دلسوز نظام اسلامی در جهت شناسایی و برطرف نمودن مشکلات موجود اجتماعی ،بدینوسیله بیانیه اولین اجلاس مجمع بسیج شهرستان اصلاندوز که با حضور مسئولین  شهرستان اصلاندوز در خصوص بررسی علل و عوامل افزایش طلاق برگزار گردید و از مهم ترین مشکلات منطقه می باشد نیازمند توجه جدی مسئولین امر و خواستار برطرف شدن آن می باشد:

 گرایش جوانان و نوجوانان به مصرف مواد اعتیاد از مهم ترین مشکلات و دغدغه های منطقه ای است و در این راستا باید اقدامات و راهکارهای پیشگیرانه انجام گیرد که عبارت اند از:     1- تحقیقات وسیع علمی جهت شناسایی علل روی آوردن افراد به اعتیاد 

2- آموزش های عمومی درباره علل و پیامدهای اعتیاد

3- شناخت دقیق نیازهای جوانان

4- نقش رسانه ها و وسایل ارتباط جمعی

5- نقش بهداشت

6- مبارزه قاطع و پیگیر با سوداگران مرگ

7- نقش نهادها، مؤسسات و مراکز فرهنگی در اطلاع رسانی و آگاه سازی

تدابیر پیشگیرانه و اقدامات راهکاری در بحث رفع و کاهش طلاق و اختلافات زناشویی اهم موارد لازم در این زمینه عبارت است از:

1- داشتن شرایط مساعد برای ازدواج                  

2- تشابه زوجین از لحاظ اعتقادات مذهبی

3 - تشابه نسبی سطح آموزش، فرهنگ و تحصیلات

4- دارا بودن آموزش کافی در زمینه مسائل خانوادگی

5- مراجعه به مراکز مشاوره خانوادگی

6- دقت کافی در انتخاب همسر

7 - تطابق پذیری و قابلیت انعطاف زوجین

8- حذف تشریفات زاید ازدواج

9- برخورداری از امکانات

10- وجود سابقه مناسب در زندگی خانوادگی و... مد نظر قرار گیرد.

  1. مقرر گردید کلیه مسئولین اجرایی کشوری و استانی و منطقه ای تدابیری اتخاذ نمایند تا وسیله ازدواج جوانان به نحو صحیح و بدون داشتن مشکلات مادی فراهم نمایند تا بدینوسیله قشر عظیمی از جامعه بتوانند در مقابل هجمه ی سنگین فرهنگی دشمنان مقاومت نمایند.
  2. با توجه به افزایش طلاق و کاهش سن افراد مبتلابه به آن، پیشنهاد می گردد علما و روحانیون و دست اندرکاران تبلیغات اسلامی، مضرات و پیامدهای منفی طلاق را نصب العین خود قرار داده و به طور مرتب در منابر و خطابه های خود به این موضوع به طور اخص اشاره نمایند.
  3. مقرر گردید فرماندهان پایگاههای مقاومت با همکاری شوراهای شهر و روستاها جلسات مشابهی در روستاها و نیز در شهر با حضور اقشار مختلف مردم بخصوص قشر جوان تشکیل داده و با استفاده از اساتید مجرب محاسن ازدواج سالم و نیز معایب ناخوشایند طلاق را مطرح نمایند.

4-مقرر گردید یک نسخه از بیانیه مجمع به ادارات ذیربط بخصوص دفتر امامت جمعه ،بخشدار و دادگاه عمومی اصلاندوز جهت همکاری بیشتر و توجه مسئولین به این امر مهم ارسال گردد.                           

مرکز راهبردی ناحیه مقاومت بسیج عشایری اردبیل(اصلاندوز)

ارسال نظر