آخرین اخبارکد مطلب: 26174
تاریخ انتشار: ش, 1396/07/15 - 21:56
بمناسبت روز ملی روستا و عشایر،امام جمعه و مسئولان اصلاندوز با اهالی روستای سرخای بیگلو دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،در این دیدار که شامگاه امروز شنبه با حضور امام جمعه اصلاندوز،بخشدار،فرمانده سپاه ناحیه عشایری،رئیس آموزش و پرورش اصلاندوز و روحانیون برگزار شد شهریاری دهیار روستای سرخای بیگلو ضمن خیر مقدم گویی به اهالی و مسئولان گزارش کوتاهی از عملکرد دهیاری و شورای اسلامی روستا ارائه داد.

سید عباس مینایی بخشدار اصلاندوز ضمن تبریک روز ملی روستا و عشایر از عزم جدی دولت برای عمران و آبادانی روستاها خبر داد و برنانه ششم توسعه کشور را نشانی بر این موضوع قلمداد کرد و گفت:در این برنامه توجه ویژه ای به عمران و آبادانی روستاها شده است.

وی با اشاره به پتانسیل قوی روستای سرخای بیگلو افزود:با عنایت خداوند متعال گازرسانی به روستا در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران و تدبیر دولت عملیاتی شده است و با تامین اعتبار لازم طرح هادی روستا از سمت مسجد روستا در روزهای آتی عملیاتی خواهد شد.

بخشدار اصلاندوز به جاذبه های گردشگری روستا از جمله طبیعت زیبای رود ارس،مزارع کشاورزی و هویت تاریخی روستا(قلعه یری) اشاره کرد و گفت:خوشبختانه فرصت مناسبی برای آبادانی این روستا فراهم شده است.

حجت الاسلام اسدزاده امام جمعه اصلاندوز نیز در سخنانی به برکات نظام جمهوری اسلامی ایران در روستاها و فیوضات ماه محرم اشاره کرد و گفت:در سایه نظام جمهوری اسلامی و تلاش های مسئولان وضعیت مناسبی از عمران و آبادانی در کشور و همینطور منطقه مغان برقرار شده است.

وی با بیان اینکه مسئولان با تلاش های شبانه روزی نسبت به آبادانی بیشتر روستاها اهتمام داشته باشند به لزوم ایجاد بازار مناسب برای خرید محصولات کشاورزان تاکید کرد و گفت: آغاز طرح هادی روستا از سمت مسجد روستای سرخای بیگلو ایده و پیشنهاد خوبی است.

امام جمعه اصلاندوز در ادامه مردم و مسئولان را به یاد داشتن خداوند،متوسل شدن به ائمه اطهار علیهم السلام و الوبت دادن به معنویات در کار و زندگی توصیه کرد و نکات مهمی را با بهره گیری از روایات مختلف ارائه داد.

در این دیدار از طرف بخشداری،دهیار و شورای اسلامی روستا چند نفر از نخبگان روستا از جمله مداح و پیر غلام روستا،یک کشاورز نمونه،دامدار نمونه،یک‌نفر قهرمان ورزشی،فرمانده پایگاه بسیج،یک نفر از ریش سفیدان و شورای اسلامی روستا با اهدا جوایز و لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

گفتنی است،در آغاز این دیدار نماز مغرب و عشاء با مشارکت اهالی روستا،اعضای شورا و دهیاران به امامت امام جمعه اصلاندوز اقامه شد.

به گزارش ارس تبار،بر اساس تصمیمات جلسه هفتم اردیبهشت سال 92 دستگاههای فرهنگی کشور در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مقرر شد به منظور ارج نهادن به روستائیان عزیز و فرهنگ روستائی تعیین یک روز به نام «روز ملی روستا» به شورای فرهنگ عمومی کشور پیشنهاد شود. 

بر این اساس، طی درخواست مرکز توسعه روستایی، 15 مهرماه به عنوان روز ملی روستا توسط شورای فرهنگ عمومی کشور تصویب شد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر