آخرین اخبارکد مطلب: 26151
تاریخ انتشار: چ, 1396/07/12 - 14:58
با حضور مسئولان رزمایش مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت گاز استان اردبیل در اصلاندوز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،پیش از ظهر امروز چهارشنبه با حضور بخشدار اصلاندوز،مشاور فرماندار و مسئول دفتر فنی و عمرانی فرمانداری پارس آباد،سرپرست شهرداری،فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان شرکت گاز استان و شهرستان و شهر،عوامل آتش نشانی،هلال احمر،فوریتهای پزشکی و نواحی معین شهرستانهای گرمی،بیله سوار،مشکین شهر و اردبیل،مانور پدافند غیرعامل و مدیریت بحران با محوریت افت فشار گاز در اثر سرما در سطح شهر اصلاندوز برگزار شد.

سیاوش عبدالرشیدی مسئول مدیریت بحران و پدافند غیر عامل شرکت گاز استان اردبیل در این رزمایش با اشاره به آمادگی لازم شرکت گاز استان برای خدمات رسانی به مشترکین گاز در فصل زمستان و تمهیدات لازم در صورت بروز شرایط اضطراری و مدیریت بر آن گفت:سناریوی مانور افت فشار گاز در اثر سرما با حضور مسئولان در شهر اصلاندوز برگزار شد.

وی احراز آمادگی واحدهای امداد،تعمیرات و کلیه واحدهای ذی ربط اداره گاز شهر اصلاندوز و نواحی معین در زمان وقوع حادثه و شناسایی نقاط ضعف و وقوت نیروهای عمل کننده در رزمایش و همچنین سنجش سرعت عمل در خصوص تامین اقلام اساسی بعد از حادثه فرضی برای نیروهای درون سازمانی و سنجش میزان عملکرد و همکاری نیروهای برون سازمانی را از اهداف برگزاری رزمایش دانست.

مسئول مدیریت بحران شرکت گاز استان اردبیل افزود:با توجه به فرارسیدن فصل سرما و کاهش دما در استان،نرخ تقاضا برای مصرف گاز به یکباره افزایش یافته در نتیجه در نواحی استان بویژه شهر اصلاندوز دچار افت شدید فشار گاز شد. بنابراین برای افزایش آمادگی،پایداری و تداوم فعالیت در عملیات گازرسانی،سناریوی مانور مقابله با افت فشار گاز تدوین و برگزار می شود.

عبدالرشیدی گفت:مدیریت بحران در چهار مرحله شامل قبل از حادثه(پیشگیری،آمادگی)حین حادثه و بحران(مقابله) و پس از بحران(بازسازی و برگشت به شرایط طبیعی)در قالب مانور هدفهای مهمی را در پی خواهد داشت که ایجاد آمادگی برای انجام واکنش سریع در صورت بروز افت فشار گاز از جمله اهداف این رزمایش است.

انتهای پیام

 

 

ارسال نظر