آخرین اخبارکد مطلب: 26144
تاریخ انتشار: س, 1396/07/11 - 14:28
دریاچه سد میل مغان در اصلاندوز که از مدتها چهره غمناک خشکسالی به خود گرفته بود از امروز دوباره آبگیری شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار ،همزمان با آغاز بارش رحمت الهی در چند روز اخیر در مغان بخصوص اصلاندوز تالاب سد میل مغان که بطور کامل خشک شده بود دوباره آبگیری شد.

این تالاب سالانه میزبان گونه های متفاوت پرندگان مهاجر است که از دوماه پیش تا دیروز چهره غمناک خشکسالی را به خود گرفته بود اما به لطف خداوند متعال و پیگیری های مسئولان منطقه و اداره محیط زیست شهرستان پارس آباد و همچنین اطلاع رسانی از طریق ارس تبار امروز دوباره احیا شده است.

هاشم میرزانژاد رییس حفاظت محیط زیست شهرستان پارس آباد در این باره گفت:به لطف خدا و بارش رحمت الهی تالاب سدمیل مغان(بهشت پرندگان کوچنده) از امروز صبح به طور کامل آبگیری و آماده میزبانی از پرندگان مهاجر شد.

وی با بیان اینکه تالاب  سدمیل مغان میزبان بیش از 30 هزار قطعه پرنده در 72 گونه مختلف خواهد بود اظهار کرد:غاز خاکستری و گونه‌ حفاظت شده قوی فریادکش به همراه حواصیل، باکلان و بوتیمار، اردک و غیره از جمله گونه‌های پرندگان مهاجر است.

 

سایت ارس تبار در گزارش های متفاوت به بحران خشکسالی تالاب پرداخته بود که روز گذشته نیز گزارش تداوم خشکی تالاب و همچنین کاهش حجم رود ارس در این سایت منتشر شد.

امید است مسئولان مربوط با تدابیر ویژه و جدی برای جلوگیری از خشکسالی مجدد در فصول گرم سال اقدام کنند تا حیات طبیعت ارس و سدمیل مغان به نابودی کشانده نشود.

 

انتهای پیام

 

 

ارسال نظر