آخرین اخبارکد مطلب: 26139
تاریخ انتشار: د, 1396/07/10 - 16:17
سرمربی تیم فوتبال ساوالان یوردوم مشگین‌شهر گفت: تاریخ‌سازی فوتبال مشگین‌شهر با عدم حمایت مسؤولان روبرو شده و در اعتراض به بی‌مهری مسؤولان به صورت نمادین پیراهن بازیکنان این تیم را آتش خواهم زد.

به گزارش ارس تبار Tمهدی محمدی، امروز در گفت‌وگو با فارس، با اظهار گلایه از بابت عدم حمایت مسؤولان اجرایی و ورزشی شهرستان مشگین‌شهر از تنها نماینده این شهر در لیگ دسته سه فوتبال کشور، اظهار کرد: تیم فوتبال "ساوالان یوردوم مشگین‌شهر" زمانی که برای اولین بار در تاریخ فوتبال شهرستان  به عنوان قهرمانی لیگ برتر استان اردبیل دست یافت، شور و شوق خاص و مثال زدنی در بین جوانان فوتبال دوست شهرستان ایجاد کرد و این صحنه‌ها با هیچ چیزی قابل معاوضه نخواهد بود.

وی افزود: برگزاری جشن قهرمانی این تیم و راهیابی نماینده شهرستان مشگین‌شهر به لیگ دسته سه کشوری به عنوان بهترین خاطره ورزشی در ذهن فوتبال دوستان مشگین‌شهری نقش بسته بود، اما چه فایده که این خوشحالی و شور و شوق‌ها چند هفته‌ بیشتر دوام نیاورد و با بی‌مهری مستمر مسؤولان و مشکلات مالی برای ادامه فعالیت باشگاه روبرو شدیم.

سرمربی تیم فوتبال ساوالان یوردوم مشگین‌شهر توضیح داد: با کسب عنوان قهرمانی در لیگ برتر استان احساس می‌کردیم که کار خطیری را انجام داده و مسؤولان شهرستانی به بهترین شکل ممکن از این جونان حمایت خواهند کرد؛ اما اینگونه نشد و از حمایت مالی لازم و گوشه چشم مسؤولان برخوردار نشدیم.

 

محمدی ادامه داد: با وجود اینکه چندین مشتری خوب برای خرید امتیاز باشگاه "ساوالان یوردوم مشگین‌شهر" از استان‌های مختلف کشور پیدا شده بود، به خاطر عشق و علاقه جوانان مشگین‌شهری از فروش امتیاز باشگاه اجتناب کردیم و مانع از انتقال امتیاز استان به شهر دیگری شدیم.

وی بیان کرد: هدف ما از حضور در مسابقات لیگ دسته سه کشوری، میدان دادن به جوانان بومی و ایجاد انگیزه و شور و شوق در بین جوانان شهرستان بود و با اعتقاد به ظرفیت بازیکنان برای صعود از گروه و مراحل بالاتر نیز برنامه‌های ویژه‌ای در سر داشتیم.

سرمربی تیم فوتبال ساوالان یوردوم مشگین‌شهر گفت: مشکلات مالی مهمترین مانع بر سر راه این تیم است و با وضعیت بد مالی قادر به حضور در ادامه مسابقات نخواهیم بود و در صورت تداوم این روند از ادامه حضور در لیگ دسته سه فوتبال کشور انصراف خواهیم داد.

 

محمدی گلایه‌هایی را نیز نسبت به بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران استانی داشت و افزود: شهرهای گردشگرپذیری مثل شهرستان مشگین‌شهر که از سرمایه‌گذاران خصوصی قدرتمندی برخوردار هستند،  از ورزش حرفه‌ای حمایت کنند و کمترین حق جوانان این منطقه از کشور برخورداری از امکانات مناسب برای حضور در لیگ‌های مطرح کشوری است.

وی با اشاره به سفر رئیس فدراسیون فوتبال به استان اردبیل، گفت: در دیدار با مهدی تاج مشکلات تیم به صورت مبسوط بیان شد و ایشان ضمن استقبال از تیمداری و ادامه فعالیت باشگاه، قول‌هایی در خصوص حل مشکلات مالی این تیم و عدم اخذ ورودیه مسابقات داده شد، اما تا بدین‌جای کار، کارت بازی بازیکنان صادر نشده و با ارائه کارت ملی در زمین بازی حضور پیدا می‌کنند.

سرمربی تیم فوتبال ساوالان یوردوم مشگین‌شهر بیان کرد: از فرماندار و مسؤولان شهرستانی انتظار حمایت بیشتری را داشتیم و با وضعیت بد مالی باشگاه، امکان ادامه فعالیت برای این باشگاه و حضور در لیگ دسته سه فوتبال کشور وجود نخواهد شد.

سرمربی تیم فوتبال ساوالان یوردوم مشگین‌شهر تصریح کرد: در هفته اول لیگ به دلیل مشکلات مالی عکس‌هایی از بازیکنان تیم با عنوان در پارک خوابیدن بازیکنان مشگین‌شهری در فضای مجازی دست به دست شد که باعث شرمندگی بیش از حد مدیران و مربیان باشگاه شد و به علت توجه به وجهه و آبروی استان و عدم تأمین امکانات مالی، لباس بازیکنان تیم فوتبال ساوالان یوردوم را به صورت نمادین و به نشانه اعتراض آتش خواهیم زد.

محمدی ادامه داد: ادامه فعالیت باشگاه ساوالان یوردوم در شرایط فعلی بسیار سخت بوده و بازیکنان در شرایط روحی نامناسبی به سر می‌برند و این تیم در حال غرق شدن بوده و در حال زدن آخرین دست و پاهای خود برای نجات از مشکلات و ادامه فعالیت در لیگ دسته سه فوتبال کشور است.

وی در پایان یادآور شد: از فرماندار، مسؤولان اجرایی و ورزشی استان عاجزانه تقاضامندیم گوشه چشمی به فوتبال مشگین‌شهر داشته باشند و مانع از انصراف این تیم برای حضور در لیگ دسته سه فوتبال کشوری شوند.

********************

گفت‌وگو از: حامد مصطفایی آگاه

انتهای پیام/

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در ارس تبار لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

 

ارسال نظر