آخرین اخبارکد مطلب: 26129
تاریخ انتشار: ج, 1396/07/07 - 14:22
امام جمعه اصلاندوز همه پرسی اقلیم کردستان عراق را توطئه دیگر استکبار جهانی آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی خواند.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،حجت الاسلام والمسلمین "عظیم اسدزاده" در خطبه های این هفته نماز جمعه اصلاندوز از حضور پرشکوه مردم در مراسم تشییع پیکر شهید محسن حججی قدردانی کرد و گفت:تشییع پیکر آن شهید گرانقدر مدافع حرم دارای عظمت و عشق بود که با استقبال پرشکوه و بی نظیر ملت ایران روبرو شد.

وی با اشاره به حضور رهبر معظم انقلاب در کنار تابوت شهید محسن حججی گفت:مقام معظم رهبری فرمودند:شهید خیلی هستند؛ همه شهدای ما عزیزند، لکن خصوصیتی در این جوان وجود دارد که خداوند نام این جوان عزیز شما را بلند کرده است.

امام جمعه اصلاندوز افزود:ایشان دقایقی با خانواده‌ این شهید عزیز به دیدار و گفت‌وگو پرداخته و از مجاهدت آنان تقدیر و تشکر کرده و برایشان صبر و اجر از درگاه الهی آرزو کردند.

حجت الاسلام اسدزاده در ادامه به رفراندوم اقلیم کردستان عراق که متأسفانه با دسیسه استکبار جهانی آمریکا و رژیم منحوس صهیونیستی نقشه ریزی شده است اشاره کرد و آن را توطئه دیگر دشمنان خواند.

وی این اقدام را خلاف قانون اساسی عراق که در حال شکل گیری است دانست و گفت:برادران کرد عراق باید در مقابل نقشه های شوم دشمنان آگاهی و بصیرت داشته باشند تا توطئه های آنان خنثی شود.

حجت الاسلام اسدزاده در ادامه با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی به تاریخ وقایع این روز عزیز اشاره کرد و گفت:تاسوعا و عاشورا برای همه درس آگاهسازی است.

وی به بیان زنذگانی حضرت امام حسین(ع) اشاره کرد و افزود:عاشورا روزی  است که آسمان و زمین و دریاها برای امام حسین علیه السلام روضه خوانده و اشک‌ماتم ریختند و عزادار شدند.

امام جمعه اصلاندوز به نقش حضرت زینب(س)در دشت کربلا و جریان اسارت کاروان امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت:کسانی که در عاشورا شهید شدند آگاه ترین و برگزیده ترین بندگان خدا در دنیا بودند.

وی با اشاره به برگزاری تجمع بزرگ‌ عاشورائیان در شهر مرزی اصلاندوز در عصر تاسوعای حسینی از همگان خواست فردا ساعت ۳ بعد از ظهر در این مراسم که در خیابان شهید بهشتی این شهر برگزار می شود حضور پرشکوه داشته باشند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر