آخرین اخبارکد مطلب: 25893
تاریخ انتشار: س, 1396/05/24 - 16:23
فرماندار شهرستان پارس آباد گفت:64 طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر 70 میلیارد تومان در هفته دولت به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،اکبر صمدی امروز در جلسه شورای اداری شهرستان پارس آباد با تسلیت شهادت مدافع حرم شهید محسن حججی گفت:شهدا باعث عزت و آبروی کشور هستند و ما مدیون این شهدای گرانقدر هستیم.

وی با بیان اینکه مدیران و مسئولان باید در مراسمات و برنامه های ملی و مذهبی راه و سیره شهدا را به مردم تبیین کنند افزود:اگر امروز مدافعان حرم در سوریه و عراق حضور نمی بافتند باید در نواز مرزی شهرستان پارس آباد و دیگر مناطق مرزی کشور با تروریستها می جنگیدیم.

فرماندار شهرستان پارس آباد در ادامه ضمن تشریح برنامه های هفته دولت امسال از افتتاح و بهره برداری 64 طرح و پروژه با اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان در هفته دولت خبر داد.

صمدی با بیان اینکه طرح ها و پروژه های هفته دولت امسال در مقایسه با سالهای گذشته با پیشرفت سه برابری همراه بوده است،گفت:علاوه بر این رقم بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیز جهت بهره برداری از طرحها و پروژه های دهه فجر امسال هزینه شده است که این رقم نیز پیشرفت قابل محسوسی در مقایسه با سالهای گذشته داشته است.

فرماندار شهرستان پارس آباد رقم ۷۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده در این شهرستان را فارغ از پروژه های افتتاح شده در بخش عمرانی عنوان کرد و گفت:۴۰ میلیارد تومان نیز صرف ۲۷۲ پروژه عمرانی در این شهرستان شده است که این رقم فارغ از پروژه های عمرانی هست.

 

فرماندار شهرستان پارساباد با انتقاد از برخی مدیران و مسئولانی که نسبت به همدیگر در دادسرا طرح شکایت کرده اند،افزود:متاسفانه علیرغم تمامی هشدارها و توصیه ها برخی ها نسبت به این مسائل بی تفاوت بوده اند و از همدیگر طرح شکایت کرده اند،که این مغایر با قوانین و آیین نامه های دولت است و هیچ مسئولی حق ندارد شکایت ادارات را در مراجع قضایی طرح کند چرا که مرجع رسیدگی به شکایات ادارات و نهادها ، در استانها شخص استاندار و در شهرستانها نیز شخص فرماندار است.

صمدی با بیان اینکه بعلت عدم جذب اعتبارات تخصیص یافته از  سوی برخی ادارات،آن را به سایر شهرستانها اختصاص می دهند، گفت:در قبال این برخی ادارات نیز صدرصد اعتبارات را جذب می کنند که این بخاطر ارسال بموقع گزارش تخصیصات مالی ادارات به مرکز استان است برخی ادارات هم بدلیل تعلل در این زمینه ار جذب اعتبارات کامل محروم می شوند.

این مقام مسئول همچنین از سفر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل و همچنین استاندار اردبیل در روز چهارشنبه هفته آینده به شهرستان پارس آباد برای بازدید از پروژه ها و طرح های شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام رشادی امام جمعه شهرستان پارساباد نیز در این جلسه از رکود عملکرد در زمینه های فرهنگی انتقاد کرد و گفت: رکود تنها در زمینه اقتصادی معنا پیدا نمی کند متاسفانه ما در زمینه های فرهنگی نیز دچار رکود شدید هستیم و به لحاظ فرهنگی که سرآمد تمامی بخش های دیگر است در مذیقه به سر می بریم که این ناشی از عملکرد ضعیف بخش های مربوطه است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه عده کثیری از مردم از عدم نظم و انضباط در بخش های مختلف شهرستان ابراز گلایه می کنند،افزود:متاسفانه همه این مسائل بدلیل فقدان مدیریت در شهرستان پارساباد است من واقعا احساس تاسف میکنم از اینکه بگویم برخی از مدیران ما فوق العاده بی انگیزه هستند و منتظر دستور فرماندار هستند و تا زمانیکه فرماندار وظیفه اش را دیکته نکرده اقدامی نمیکنند که این مایه شرمساری یک مجموعه است.

 

وی پیشاپیش فرا رسیدن هفته دولت را به دولت مردان صدیق نظام جمهوری اسلامی تبریک گفت و از مدیریت و تلاش مضاعف فرماندار شهرستان پارساباد به دلیل عملکرد مثبت و قابل قبول وی تقدیر کرد و خاطر نشان کرد:انصافا دکتر صمدی یکی از مدیران توانمند و با ثبات و دلسوز استان و شهرستان پارساباد است که از زمان حضورش در این شهرستان کارها و اقدامات بزرگی را به ثمر رسانده است که با هیچ دوره دیگری قابل مقایسه نیست.

امام جمعه شهرستان پارساباد همچنین مسئول رسیدگی به اختلافات و شکایات ادارات در سطح شهرستان پارساباد را فرماندار این شهرستان دانست و عنوان کرد:دادگستری حق ندارد در این خصوص حکم صادر کرده و به شکایات ادارات رسیدگی کند چرا که مسئولیت این کار مستقیما به فرماندار سپرده شده است و فرماندار بعنوان نماینده دولت در این شهرستان وظیفه رسیدگی به اختلاف ادارات و نهادها را بر عهده دارد.

به گزارش ارس تبار،سومین جلسه شورای اداری شهرستان پارساباد در سال جاری پیش از ظهر امروز سه شنبه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر