آخرین اخبارکد مطلب: 25873
تاریخ انتشار: پ, 1396/05/19 - 12:26
کارگاه توسعه سواد آموزی و توان افزایی زنان و دختران عشایری منطقه اصلاندوز با حضور مدیر کل آموزش و پرورش، مدیر کل امور بانوان استان اردبيل و معاون سوادآموزی اداره کل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ارس تبار،مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبيل ضمن بازدید از این کارگاه و تقدیر و تشکر از عوامل اجرایی، هدف از برگزاری کارگاه آموزشی را توانمندسازی و توان افزایی و ارتقا کیفیت آموزشی زنان و دختران عشایری دانست.

احمد ناصری گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که بین سازمان نهضت سواد آموزی کشور با معاونت امور زنان نهاد ریاست جمهوری منعقد شده است در این راستا کارگاه توسعه سواد آموزی و  توان افزایی زنان و دختران عشایری اجرا می شود.

وی افزود: حدود 40 نفر از آموزش دهنده نهضت سواد آموزی این منطقه بمدت 3 روز 24 ساعته در این کارگاه شرکت کرده و زیر نظر اساتید مجرب آموزش می بینند.

مدیر کل امور بانوان استان نیز گفت: هدف از طرح توانمندسازی زنان و دختران عشایری تحقق عدالت آموزشی بخصوص در مناطق صعب العبور و محروم استان است.

فریبا محمدلو افزود: در این کارگاه آموزش دهنگان سوادآموزی در زمینه های مهارتهای زندگی، مهارتهای درآمدزایی و روشهای تدریس در بزرگ سالان آشنا شده تا در کلاس های درس این مهارتها را به سواد آموزان انتقال دهند.

وی آموزش مهارتهای زندگی در کنار آموزش سواد آموزی را مهم و ضروری دانست و گفت:برخی از نیازهای اولیه در بین زنان وجود دارد که باید با فرهنگسازی و برنامه ریزی به آنان پرداخت شود.

 

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر