آخرین اخبارکد مطلب: 25865
تاریخ انتشار: س, 1396/05/17 - 21:15
امام جمعه اردبیل در جمع خبرنگاران گفت: جایگاه شغل خبرنگاری بسیار رفیع و ارزشمند است و این حرفه اصلی‌ترین جبهه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

به گزارش ارس تبار آیت الله سید حسن عاملی ظهر امروز در نشست صمیمی با اصحاب رسانه که در دفتر امام جمعه اردبیل برگزار شد اظهار کرد: جایگاه شغل خبرنگاری بسیار رفیع و ارزشمند است و این حرفه اصلی ترین جبهه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

وی گفت: قسم‌های متعدد خداوند متعال به قلم نشان از تأثیر‌گذاری بالا و ارزش قلم است که خبرنگاران و صاحبان قلم باید با درک اهمیت آن سعی در انجام صحیح این کار خطیر داشته باشند.
  نماینده ولی فقیه در استان اردبیل تصریح کرد: صاحبان قلم کاستی‌های زیادی را می‌توانند اصلاح کنند، راه سعادت را به مردم نشان دهند، آنها را از شقاوت‌ها نجات دهند و این کار تعبیری از رسالت اصلی پیامبران نیز بوده است.

عاملی ادامه داد: خبرنگاران باید کاملا" مستقل عمل کنند چنان‌که  پیشرفت‌های برخی از کشورهای توسعه یافته دنیا در زمینه های مختلف مدیون آزادی مطبوعات در جامعه آنها بوده است.

وی با اشاره به دغدغه‌های معیشتی خبرنگاران اضافه کرد: بسیاری از خبرنگاران در تأمین حداقل زندگی خود دچار مشکل هستند و باید دولت اهتمام ویژه‌ای برای حل این معضل داشته باشد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر