آخرین اخبارکد مطلب: 25864
تاریخ انتشار: س, 1396/05/17 - 21:10
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: پیش‌بینی می‌شود 30 هزار هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

به گزارش ارس تبار عدیل سروی عصر امروز در جلسه شورای اداری که در سالن شهید رجایی استانداری اردبیل برگزار شد اظهار کرد:  پیش‌بینی می شود 30 هزار هکتار از اراضی پایاب سد خداآفرین در سال جاری به بهره‌برداری برسد که سبب تحول بزرگ در کشاورزی شمال استان خواهد بود.

وی گفت: سال گذشته 60 کیلوگرم زعفران در استان تولید شده و در این رابطه 5 واحد برای بسته‌بندی زعفران راه‌اندازی شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از 42 هزار تن گوشت سفید در سطح استان تولید شود که این میزان بیش از برنامه‌ریزی انجام شده است.

سروی با اشاره به اینکه تولید حبوبات بر‌اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در حال انجام است، افزود: در سال گذشته 25 هزار تن حبوبات و بیش از 8 هزار تن شلتوک در سطح استان تولید شده است.

وی با تأکید بر اینکه سیب‌زمینی محصول استراتژیک استان است، اضافه کرد: سال گذشته 810 هزار تن سیب‌زمینی در سطح استان تولید شده است که این میزان در سال جاری افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: میزان تولید گندم در سال گذشته 620 هزار تن است که با تلاش‌ بسیار به سمت تولید پایدار این محصول مهم حرکت می‌کنیم.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر