آخرین اخبارکد مطلب: 25701
تاریخ انتشار: ش, 1396/04/24 - 18:48
نماینده پارس آباد در نطق میان دستور مجلس:
آقای رئیس جمهور! دستور توقف فروش کشت و صنعت مغان را صادر کنید
نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستوری خود خطاب به رئیس جمهور گفت: به عنوان وکیل مردم از شما می خواهم دستور توقف فروش کشت و صنعت مغان را صادر کنید.

به گزارش ارس تبار ،شکور پورحسین نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در نطق میان دستوری خود در مجلس گفت: اخیراً به بدنبال انتشار آگهی فروش مزایده‌ای شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان از سوی سازمان خصوصی سازی کشور، آینده این شرکت در اذهان عمومی منطقه در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته و به داغ‌ترین بحث تبدیل شده است.

همین امر موجب شده که اینجانب به عنوان وکیل مردم نکاتی چند را خطاب به ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر روحانی که از پشتوانه قاطع و 70 درصدی مردم پارس‌آباد و بیله‌سوار در انتخابات اخیر برخوردار شده مطرح نمایم.

جناب آقای رئیس جمهور بنا به اجماع صاحب‌نظران علوم اقتصادی و کشاورزی و صنعتی ایران تأسیس این شرکت با رویکرد اهداف استراتژیک ترویجی و ۸آموزشی و علمی یک شرکت دانش بنیان بوده است.

نگاه اقتصادی صرف و سود روش مطلق از این شرکت یک سم مهلک به بخش کشاورزی ایران است.

این شرکت یک شرکت مادر برای بزرگترین غول کشاورزی ایران (مغان) محسوب می‌شود که با بروزرسانی و تجهیز خود به آخرین یافته‌های علم کشاورزی محیط پیرامون خود را هم تغذیه می‌نماید. اگر صرفاً با نگاه سودآوری به بخش خصوصی واگذار شود علاوه بر آسیب دیدن خود شرکت کل کشاورزی بخش خصوصی منطقه و ایران هم آسیب جدی خواهد دید.

2- مدیریت دولتی در این شرکت با همه ضعف‌ها علاوه بر توجه به مقوله سودآوری به مسئولیت اجتماعی خود و دولت هم توجه ویژه داشته مطابق تحلیل‌های آماری حداقل 40 درصد گردش مالی منطقه ناشی از مراودات با این شرکت و تزریق نقدینگی این شرکت به بازارهای پارس‌آباد و شهرستان‌های اطراف می‌باشد. در صورتی که شاخص سودمحور فعالیت بخش خصوصی جایگزین قرار گیرد.
در این صورت هزینه حداقلی در قالب اشتغال حداقل با سود حداکثر تبدیل به منشور مدیریتی خواهد بود که تنش‌های متعدد کارگری و غیره را بدنبال خواهند داشت و این امر نیز با توجه به موقعیت مرزی شهرستان و بحث پدافند غیرعامل ضرورت انسجام ترکیب جمعیتی و جلوگیری از بوجود آمدن تنش در مناطق مرزی یک ضرورت قابل توجه در تصمیم‌گیری است.
3-  بحث سوم بحث مهم زیست محیطی می‌باشد. شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان بهترین نهاد حافظ محیط زیست منطقه از گزند مخرب‌های صنعتی، طبیعی و انسانی می‌باشد. توان این شرکت آموزش در اصلاح الگوی مصرف آب و تغییر شکل نحوه آبیاری، میزان و نحوه استفاده از سموم، آلاینده‌ها و علف‌کش‌های صنعتی در منطقه هیچ نوع بدلی برای خود ندارد. استفاده بی رویه بخش خصوصی کشاورزی منطقه به دلیل فقدان آموزش باعث ایجاد سونامی انواع سرطان بخصوص سرطان‌های گوارشی شده است و اگر این نهاد آموزشی و پژوهشی هم با واگذاری به بخش خصوصی گرفتار بهره‌کشی مطلق از تن رنجور و خسته زمین‌های کشاورزی می‌شود خدا می‌داند چه فاجعه‌ای در انتظار مردم منطقه خواهد بود.
4- نکته آخر هم بازبینی تجربه‌های انجام یافته در خصوص کشت و صنعت‌های واگذار شده می‌باشد. نگاهی به واگذاری شرکت‌هایی چون کشت و صنعت سفید رود، شهید بهشتی، شهید رجایی، مجتمع گوشت فارس، هفت تپه و کارخانه قند دزفول نشان می‌دهد که این واگذاری‌ها نه تنها هیچ نفع اقتصادی نداشته بلکه هنوز مسائل و مشکلات اولیه‌ای از جمله مسائل نیروی انسانی تنش‌های کارگری در حال ازدیاد بوده و نه تنها که هیچگونه سرمایه‌گذاری نشده بلکه دچار استحاله شده و یا خروج از چرخه تولید گرفتار انواع و اقسام فسادها و دلال‌بازی شده است.
در پایان بنا به ضیق وقت به همین مقدار بسنده کرده و از ذکر بقیه موارد صرفنظر می‌نمایم و از جناب آقای دکتر حسن روحانی؛ ریاست محترم جمهور تقاضا می‌نمایم به احترام رأیی که از مردم منطقه گرفته‌اند به خواست قلبی مردم احترام گذاشته و دستور توقف فروش این شرکت را صادر نمایند.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر